Brno - Olomouc 2:1Brno porazilo oslabenou Olomouc 2:1

31. Střeštík 1 : 0
41. Šedivý 1 : 1
44. Besta 2 : 1

BRNO

Fotbalisté Brna porazili v pondělní dohrávce 22. kola Gambrinus ligy Olomouc 2:1. Všechny góly padly už v prvním poločase, Hanáci hráli od 52. minuty bez vyloučeného stopera Šedivého. Domácí poslal do vedení Střeštík, po vyrovnání Šedivého rozhodl o výhře Brna Aleš Besta. Brno se vrátilo na páté místo tabulky, Olomouc zůstala čtrnáctá.

Před zápasem dostala dres Brna s číslem 1 lyžařka Kateřina Neumannová, která je čestnou prezidentkou klubu. Trenér Olomouce Petržela znovu zamíchal sestavou, do branky vrátil Lovásika, domácí kouč Mazura postrádal potrestaného Trousila.

O první pozdvižení v jinak poklidném úvodu se postaral v 10. minutě brankář Brna Bureš. Vyběhl z branky, aby odkopl míč před Schulmeisterem, a protože zahrál rukou, dostal žlutou kartu. Chyboval i gólman hostí Lovásik, který nezkrotil dlouhý centrovaný míč na hranici pokutového území. Naštěstí pro Olomouc míč skončil na kopačkách jejích hráčů.

Po půl hodině Polách obehrál Hochmeistera, jesličkami přešel přes Jindřiška a naservíroval míč Marku Střeštíkovi. Domácí fotbalista vzápětí bez problémů mezi nohama dalšího beka uklidil míč do sítě. Chvilku předtím nebezpečně pálil z dálky hostující Hořava.

Olomouc v prvním poločase příliš fotbalu nepředvedla, přesto se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Po centru Jindřiška se ve 41. minutě k hlavičce dostal Petr Šedivý a umístěnou hlavičkou vyrovnal. Urostlému slovenskému stoperovi k prvnímu gólu v Gambrinus lize pomohl absolutní nezájem domácích fotbalistů. Ve 44. minutě ale Brno odpovědělo stejnou mincí. Na centr Polácha si na první tyč naběhl Aleš Besta a lehkou tečí hlavou překonal Lovásika podruhé.

Šance Olomouce snížil Šedivý

Olomouc na jaře ještě nebodovala a jednu z příčin mizerných výsledků demonstroval po přestávce Janotka. Po levé straně pronikl Randa a našel pětadvacetiletého záložníka, který ve vyložené pozici minul míč. V 52. minutě šance Olomouce na vyrovnání klesly ještě více. Střelec gólu hostí atakoval Polácha a sudí Příhoda jej poslal do kabin.

Brno početní převaha motivovala k zesílení tlaku, Střeštík tečí dalekonosné Kunclovy střely trefil jen břevno Lovásikovy branky. Hosté se přes oslabení snažili být aktivní, což Brnu přinášelo brejkové možnosti. Ty ale domácí nevyužili, střídající Pacanda trefil v 75. minutě tyč, o chvíli později Lovásik vychytal Pavlíka. Své šance nevyužila ani Olomouc.

Olomouc v Brně neprohrála pět let, ale v současné situaci bylo prodloužení série hodně daleko. Brno se výhrou vrátilo na pátou příčku tabulky a dále může myslet na účast v evropských pohárech, Olomouc stále zůstává těsně nad sestupovými příčkami. V příštím kole Brno hostí poslední Slovácko, Olomouc přivítá jedenácté Kladno.

1. FC Brno - SK Sigma Olomouc 2:1 (2:1)
Branky: 31. Střeštík, 44. A. Besta - 41. Šedivý. Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Zlámal. ŽK: Bureš, Kuncl, A. Besta - Formánek, Hochmeister, Vepřek. ČK: 52. Šedivý. Diváci: 4520.
Brno: Bureš - Kuncl, Mazuch, Pavlík, Siegl - A. Besta (90. Kalouda), Holek, Polách, Okleštěk (65. Pacanda) - Střeštík, Zelenka (84. Vrána). Trenér: Mazura.
Olomouc: Lovásik - Jindřišek (46. Bodeček), Šedivý, Formánek, Vepřek - Janotka, Hochmeister, Randa, Hořava (68. Melinho) - V. Schulmeister, Štěpán. Trenér: Petržela.