Zlín - Ml.Boleslav 0:2Boleslav konečně vyhrála venku, porazila Zlín

53. Pecka 0 : 1
87. Rolko 0 : 2

ZLÍN

Poprvé od září loňského roku fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 1. lize na hřišti soupeře. Ve středečním utkání 23. kola si Středočeši odvezli všechny body z hřiště Zlína, vítězství 2:0 zařídili ve druhém poločase Pecka a Rolko.

DEFAULT TITLE

Úvod nepřinesl oslnivý souboj, akce na obou stranách šly středem hřiště a do zformovaných obran. Chyběla hra po stranách. Hosté mohli jít do vedení v 11. min.: po napadání Mikolandy získal míč Pecka a přihrál na hranici velkého vápna Sedláčkovi, ten nastřelil Zlámala. Mnohem blíže ke změně skóre byli domácí. Ve 40. min. Kraus mezi obránci našel Šmahaje, ale jeho tutovku zmařil bravurním zákrokem Miller.

Po sedmi minutách druhé půle Matějovský prostrčil míč mezi Vidličkou a Švachem k Peckovi a ten přehodil Zlámala. Hosté pak nezalezli, dál hráli ofenzivně a měli převahu. Zlínský přechod do útoku byl pomalý, hosté se vždy stačili zformovat a o výhru se nebáli, byť Rajnoch hlavičkující po přímém kopu Matějovského pojistku v 82. min. nepřidal.

Pečeť přišla až v 88. min. po akci zprava vedené Kyselou, kterou zakončil Rolko. „Výhra venku je velká vzpruha do závěrečných bojů,“ radoval se Luboš Pecka, útočník Mladé Boleslavi.

FC Tescoma Zlín - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)
Branky: 53. Pecka, 87. Rolko. Rozhodčí: Jech - Večeřa, Gallo. ŽK: Dian, Vidlička - Poláček. Diváci: 2447.
Zlín: Zlámal - Vidlička, Švach, Zbožínek, Penner - Kraus, Vrtělka (84. Zúbek), Dian (53. Činčala), Červenka - Šmahaj, Vyskočil (67. Žůrek). Trenér: Hoftych.
Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Rajnoch, Kopic, Palát - Sedláček (86. Rolko), Abraham, Matějovský, Poláček (80. Dittrich) - Mikolanda (46. Kysela), Pecka. Trenér: Uhrin.