Rubriky:

1. liga

Gambrinus liga on-line: Sparta - Slavia

23. dubna 2007 16:30 - PRAHA

Vyprodaný stadión na Letné bude dnes svědkem slavného fotbalového derby Sparty a Slavie, v němž bude v sázce první místo v ligové tabulce. Před prestižním zápasem jsou na tom v soutěži lépe slávisté, kteří jsou v čele díky lepšímu skóre před Libercem. Třetí Sparta ztrácí dva body. Zápas začne v 17:15.

Oběma pražským "S" se vůbec nevydařila generálka na 265. vzájemný souboj. Slavia prohrála ve středu doma s Plzní a Sparta podlehla v Českých Budějovicích. Hosté půjdou do utkání oslabeni o záložníka Lukáše Jarolíma, místo kterého převezme kapitánskou pásku Tomáš Hrdlička.

Utkání Sparta - Slavia sledujte v on-line reportáži zde:

V utkání padne divácký rekord na derby v samostatné české lize. Dosud nejvíce lidí (20.318) dorazilo na loňský jarní duel na Letné, v němž Sparta vyhrála 2:1. Na dnešní zápas bylo prodáno či rozděleno 20.565 vstupenek. V historii bylo nejsledovanějším derby v září 1965, které vidělo 50.105 fanoušků.

Derby ale nechtějí vidět pouze tisíce příznivců. Na zápas dorazí pozorovatelé z klubů z celé Evropy. Chybět nebudou zástupci Juventusu Turín, Ajaxu Amsterodam, Bayernu Mnichov, či Liverpoolu.

Utkání se ponese také ve znamení vzpomínky na legendárního Andreje Kvašňáka, který ve středu zemřel v 70 letech na rakovinu plic. Na stadiónu se bude držet minuta ticha a sparťané vyběhnou na hřiště s černými páskami na rukou. Navíc v hledišti zůstane volné místo, kde Kvašňák sedával jako divák.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..