Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Fotbalisté Sparty pojedou do Ostravy pro návrat do čela ligy

29. dubna 2007 10:25 - PRAHA

Sparťanští fotbalisté počítají s tím, že v jejich pondělní dohrávce 25.kola půjde o návrat do čela prvoligové tabulky. Ještě v neděli je totiž může o vedení připravit Slavia i Liberec, ale ani případný pád na třetí místo by prý nynějšího ligového lídra neznervóznil. Pondělní duel je v Ostravě vyhlížen s velkým očekáváním, vstupenky rychle mizí.

Bazaly podle všeho po více než dvou letech zažijí návštěvu přes deset tisíc diváků.

Slavnostní ráz zápasu před jeho výkopem dodá loučení s Radkem Slončíkem, který v zimě po letech strávených v modrobílém dresu odešel do Fulneku. Právě ve sparťanském dresu odehrál dvě neúplné prvoligové sezóny, které ovlivnily jeho vleklé zdravotní potíže.

Baník patří k nejúspěšnějším klubům jara. Kouč Karel Večeřa to přisuzuje zlepšené obraně, za níž gólman Vašek už 324 minut nekapituloval. "Hráli jsme ale s týmy, které těžce dávají góly. Teď se teprve ukáže, jak na tom opravdu jsme," tvrdí Večeřa, že až nyní čeká jeho tým skutečná konfrontace.

Sparta z Bazalů většinou vozí výhry, poslední zakolísání je už čtyři roky staré. "Sparta má o něco zkušenější mužstvo, v tom může být její výhoda. Já stejně ale pořád tvrdím, že největším nebezpečím jsme si my sami. Když uděláme nějakou hloupou chybu, někdy se pak do našich řad často vloudí na pár minut chaos. To nesmíme připustit," řekl ostravský kouč.

Nad startem Michala Kadlece visí otazník

Na Letné se po vítězném derby zlepšila atmosféra, ale trenér Michal Bílek hned po pondělním duelu upozorňoval, že možná ještě těžší zkouška čeká na jeho svěřence právě v Ostravě. Pokud Sparta chce jít za titulem, nemůže si dovolit ztrácet body. "Na úspěch můžeme pomýšlet jen v případě, že zopakujeme výkon z derby," naznačil Bílek, jak si představuje výkon svého týmu, v jehož dresu vyběhnou i tři bývalí ostravští hráči Řepka, Matušovič a Pospěch.

Změny v sestavě trenér nechystá, ale jeho plány může ovlivnit zdravotní stav Michala Kadlece, který z derby odstoupil kvůli nataženému svalu a trénovat zkoušel až během víkendu. Ani případné dnešní úspěchy soupeřů a pád z prvního místa prý Spartu neznervózní. "Je nám jedno, že hrajeme poslední. Budeme znát všechny výsledky, ale to nesmí to mít vliv na náš výkon," řekl sparťanský kouč.

Domácím dlouhodobě schází jen stoper Neuwirth, který se se zraněným kolenem v pátek podrobil další operaci a na jaře si už zřejmě nezahraje. Spartě stále chybí Slepička, který je v rekonvalescenci, Tomáš Kóňa má zlomenou nohu, nejistý je start nejen Kadlece, ale i Juraje Ančice, kterého pobolívá koleno.

Zápas začne v 17:15, přímo vysílá ČT2.


ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..