Rubriky:

1. liga

Podle trenéra Slavie Jarolíma může krize znamenat jeho konec

9. května 2007 08:25

Fotbalová Slavia po pondělní porážce 0:1 v Jablonci navlékla pomyslný pátý korálek na šňůru neúspěchů. Ještě před měsícem vládla ve vedení i mezi fanoušky euforie z prvního místa v ligové tabulce, momentálně ale týmu Karla Jarolíma patří až čtvrtá příčka a pokud jeho svěřenci chtějí do evropských pohárů, měli by naplno bodovat již ve čtvrtek proti třetí Mladé Boleslavi. Takový úkol postavilo před hráče a realizační tým i rozzlobené vedení Slavie.

 

Slavia Praha/Martin Malý

Co prohra Slavie v Jablonci znamená v boji o ligové prvenství?

O titulu se nechci bavit, nedělal jsem to ani když nám to šlo. Ale budeme se snažit reagovat. Existuje jediná odpověď: vítězství s Boleslaví.

Čekala se útočná snaha, jenže po nemoci v základu chyběl ofenzivní záložník Švento a nasadil jste jediného útočníka Vlčka...

Máme potíže v koncovce, ale není to o počtu útočníků. Se dvěma to v poslední době nikam nevedlo. Zkusili jsme to s jediným. Zpočátku jara, když ho podpořila záloha, to přinášelo slibné situace. Teď jsme se v první půli do několika dostali, ale bez efektu. A soupeři jsme nabízeli standardky. Když nedal gól sám, postarali jsme se o to my. A to nekomentuju nedisciplinovanost Dosoudila. V krátké době druhé vyloučení...

Ale přece jen: Co mu povíte?

Měli jsme pohovor už po Slovácku. Kál se, že se nic takového už nestane. Bude to patřičně ohodnoceno (den po rozhovoru potvrzena pokuta a vyhazov do béčka - pozn. aut.).

Může to být jeho úplný konec ve Slavii?

I můj...

Ale vždyť vám nedávno klub prodloužilo smlouvu o tři roky...

Je možné vše. V téhle branži s tím člověk musí počítat každou chvíli.

Lze stručně říct, co se s ještě nedávno rozjetým týmem stalo?

Zlomilo se to na Slovácku, kde jsme nezvládli hru v deseti a vraceli se s pocitem, že můžeme být rádi za bod. Přitom domácí do vyloučení neměli šanci. Pak přišlo nešťastné utkání s Plzní, od té doby je to špatné.

Co s tím?

Fotbalovostí se to těžko láme. Musí přijít vůle. A na to nemáme typy.

Před Jabloncem tým relaxoval i u muzikálu Angelika. Co teď?

Není moc času. Možná naštěstí. Čeká nás normální příprava.

Co se dá změnit? Liberec to třeba zkoušel s psychologem...

Toho nejspíš budu potřebovat sám.

Václav Procházka, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..