Rubriky:

1. liga

Na Letnou se vrátila pohoda, Sparta útočí na double

10. května 2007 15:13 - PRAHA

Po zaváhaní Liberce se Zlínem se fotbalisté pražské Sparty díky vítězství v Brně znovu vrátili do čela ligové tabulky. Na Letnou se tak tři kola před koncem vrátila mnohem lepší nálada, než tomu bylo ještě před několika týdny. Pohodu se budou snažit Bílkovi svěřenci přenést do možná rozhodujícího utkání v souboji o ligový titul. V pondělí na Spartu zavítá o jediný bod druhý Liberec.

 

ČTK/Roman Vondrouš

Sparťanská peripetie letošní domácí sezóny se může navíc stále ještě proměnit v nejúspěšnější ročník samostatné české ligy. Sparta totiž zůstává mezi posledními čtyřmi týmy v Poháru ČMFS a pokud získá double, dočkají se letenští historického a popravdě také nečekaného triumfu, který by ještě nedávno čekal málokdo.

„Že tu taková možnost existuje, jsme si říkali i po těch našich nedávných neúspěších, třeba po porážce ve Zlíně,“ řekl sparťanský trenér Michal Bílek. „Naše cíle ale zůstávají stejné, případný double je ještě pořád hodně daleko, ale pro nás je dobré, že máme reálnou možnost oba tituly získat,“ řekl Bílek.

Více o zápasu Brno - Sparta najdete ZDE:

Sparťanští hráči měli druhý den po utkání v Brně dopoledne pouze regenerační trénink, kromě těch, kteří do utkání nezasáhli. Poté ale dostali volno, které se protáhne až do pátku. „Ještě jsme rozebírali utkání v Brně, protože ne všechno bylo ideální,“ prozradil sparťanský trenér. „Brno nás dokázalo dostat pod tlak, což jsme si nepřáli, ale s výsledkem panuje obrovská spokojenost, vítězství jsme potřebovali jako sůl,“ pověděl spokojený Bílek.

Bílkovi se nezamlouvali hlavně starty do obou poločasů, kdy se jeho tým nechal domácími sevřít, ale zároveň ocenil oba střelce Sparty. „Jun měl velký podíl na našem vítězství, šel na hřiště s tím, že má jako střelec dát gól a to se mu povedlo. Myslím, že to pro něj musí být obrovská vzpruha,“ připomněl Bílek Junovo veliké trápení v sezóně. „A Rezek si na penaltu věřil a proměnil ji, tak to má být, i když jsem měl trochu strach, že je jenom šest minut na hřišti,“ pochválil penaltového exekutora, který se ke svému úkolu nekompromisně přihlásil.

Rozhodne i psychika, říká Bílek

V pondělí ale musí Sparta do již zmiňované bitvy s Libercem a Bílek připouští, že to bude možná nejdůležitější zápas jeho trenérské kariéry. „Asi ano, společně s derby se Slavií,“vidí paralelu Bílek. „Jdeme do zápasu se soupeřem, který má stejnou ambici jako my. Bude to těžké a pokud vyhrajeme, hodně nám to pomůže,“ brání se Bílek slovům o tom, že pondělní zápas rozhodne o titulu.

„Liberec má obrovskou kvalitu, ale po dvou kolech to zase může být jinak, vzpomeňte si na Slavii, která vypadala, že už jí jen těžko někdo zastaví, a teď má veliké problémy,“ připomněl Bílek trápení tradičního rivala. „Rozhodne také psychika, ta je obrovsky důležitá. Proti Boleslavi jsme si mysleli, že nemůžeme vyhrát, ale pak nám tam spadli dva góly a hráči by klidně mohli hrát dál i po skončení zápasu,“ řekl Bílek.

Petr Vlček, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..