Rubriky:

1. liga

Na charitativní běh Sparty dorazilo 700 běžců

10. května 2007 20:30 - PRAHA

Téměř sedm stovek běžců se sešlo na čtvrtečním podvečerním charitativním běhu, který pro své fanoušky uspořádalo vedení fotbalové Sparty. Do běhu se zapojili také čtyři prvoligoví fotbalisté a trenér Michal Bílek s asistentem Horstem Sieglem. Za každého účastníka Sparta věnovala dětským domovům stokorunu, takže na jejich konto přibude 67 300 korun.

Tříkilometrovou trasu v Letenských sadech si proběhli i hráči Ludovic Sylvestre, Radoslav Zabavník, Jan Rezek a Tomáš Grigar. Na autogramiádu pak dorazili také Marek Kulič a Jaromír Blažek, kteří po středečním duelu v Brně raději odpočívali. "Jsem šťastný, že jsem se mohl potkat přímo s fotbalisty. Popovídali jsme si a ještě máme jejich autogramy," liboval si dvanáctiletý Jiří Adámek. Stejně jako ostatní si odnesl i tričko Nike.

Sparta čtvrteční akcí odstartovala dlouhodobý charitativní projekt. "Bude podporovat zejména děti v dětských domovech, kterým chceme mimo jiné nabídnout sportovní vyžití a těm nejlepším i možnost zkusit hrát v mládežnických týmech Sparty," řekl mluvčí klubu Lukáš Přibyl.

Dětem nepokazila návštěvu Letné ani průtrž mračen, která provázela start běhu. "Pro děti to byl velký zážitek, běžely společně s hráči a chystají se i další akce, což je pro ně velkým lákadlem," řekla pro klubový web Michaela Bártů, zakladatelka sdružení 1.SOS, starající se o čtyřicet dětských domovů.

Sparťané byli po výhře v Brně v dobrém rozpoložení. "Pánové, je vám jasné, že vyhraju? Když do toho jdu, tak zvítězím," vykřikoval už po dopoledním tréninku Rezek. Odpoledne svá slova potvrdil: byl nejrychlejší přinejmenším mezi hráči. "Sice mě hodně dětí předběhlo, ale hlavně jsme si to užili," řekl útočník, který proměnil ve středu rozhodující penaltu. Ještě větší zájem byl o francouzského záložníka Sylvestreho, který akci okomentoval svou chabou češtinou po svém: "Dobře".

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..