Došek: Na svojí šanci budu celou noc myslet

Přiblížit Spartu k titulu mohl v pondělním utkání proti Liberci Libor Došek. Pět minut před koncem ale svoji šanci prováhal a nastřelil jen tyč. Sparta remizovala se Severočechy 1:1 a boj o mistrovskou trofej je nadále otevřený. „O té šanci se mi bude zdát ještě v noci,“ říkal na pozápasové tiskové konferenci zkroušený sparťanský dlouhán.

Libor Došek v souboji s libereckým Papouškem.

Jak byste popsal vaší šanci?

Dala se řešit lépe, měl jsem asi střílet hned. Zdálo se mi, že gólman dobře vyběhl, tak jsem ho chtěl obejít. Bylo to nešťastné řešení, měl jsem spíš volit střelu z první.

Vyčítáte si hodně tu šanci?

Teď po zápase určitě. Ale nebyla to naše jediná šance, měli jsme jich víc. Asi na to budu celou noc myslet.

Proti Liberci vám sudí Jílek odpískal hodně útočných faulů...

Záleží na rozhodčím. Já se kvůli tomu měnit nebudu, nehodlám hrát jinak.

Spartu čeká semifinále Poháru ČMFS ve Zlíně. Preferoval byste odpočinek?

Záleží na trenérovi. Ale je lepší hrát víc zápasů, než jen trénovat. Je dost dní přestávky, do Zlína ale jedeme postoupit.

Jak vidíte boj o titul bezprostředně po zápase?

Bude to otevřené až do posledního kola. Rozhodne každá chybička. Pro diváky to bude atraktivní, my budeme pod tlakem až do posledního kola. Ale máme pořád vše ve svých rukách. Bude to ale těžké.