Rubriky:

1. liga

Fanoušci Sparty napadli v Olomouci na nádraží kameramana

21. května 2007 17:43 - OLOMOUC

Fanoušci fotbalistů Sparty napadli v pondělí odpoledne cestou na ligové utkání v Olomouci na tamním nádraží kameramana České televize a štábu zničili kameru. Incident se stal chvíli poté, co jejich vlak dorazil na peron. Dva podezřelé násilníky na místě zadržela policie. Kvůli rizikovému utkání bylo v ulicích krajského města nasazeno na 200 policistů, během dne pak bylo předvedeno dalších pět osob.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Náš kameraman má vyražené zuby. Fanoušci se na něj vrhli bezdůvodně po příjezdu, byli opilí a šli hlavně po kameře, kterou nám rozdupali," řekla ČTK redaktorka České televize Iva Němcová. "Kolegu napadli, když kameru chránil. Je v šoku, volali jsme i záchranku," uvedla redaktorka s tím, že na nádraží v té chvíli přijelo vlakem na 150 sparťanů. Policisté včetně těžkooděnců však podle ní hlavně hlídali prostor před vlakovým nádražím.

Podle Ivo Vykopala z olomoucké policie předvedli policisté v souvislosti s pondělním utkáním celkem sedm lidí. "Dva z nich byli předvedeni v souvislosti s napadením kameramana. Vzhledem k tomu, že jim bylo v krvi naměřeno více jak promile alkoholu, byli přemístěni do protialkoholní záchytné stanice," řekl ČTK Vykopal. Mužům hrozí obvinění z výtržnictví a z ublížení na zdraví. Dalším pěti předvedeným fanouškům hrozí za narušení veřejného pořádku přestupkové řízení.

Bezpečnost v ulicích města střežilo na 200 policistů včetně posil ze severomoravského kraje. Společně s nimi bylo podle mluvčí policie Jitky Dolejšové nasazeno i na 40 strážníků.

Souboje se Spartou patří k nejrizikovějším zápasům sezóny nejen pro policii, ale i pro pořadatele, kteří v pondělí rovněž posílili nad rámec běžných opatření své síly. Podle bezpečnostního referenta olomouckého klubu Milana Zapletala střežilo zápas na 120 pořadatelů, což je zhruba o třetinu více než při běžných utkáních.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..