Rubriky:

1. liga

Trenér Hoftych povede fotbalisty Zlína i v příští sezóně

23. května 2007 09:34 - ZLÍN

Trenér Pavel Hoftych povede fotbalisty Tescomy Zlín i v příštím ligovém ročníku. Čtyřicetiletý kouč převzal mužstvo na podzim po čtrnáctém kole, kdy vystřídal Petra Uličného, a smlouvu měl do konce sezóny. Poté, co se klub kolo před koncem první ligy navzdory pondělní porážce na hřišti Slavie zachránil, rozhodlo se vedení pro pokračování spolupráce.

 

Sport.cz

"Ve smlouvě měl klauzuli o opci v případě záchrany. Svůj úkol splnil a smlouvu jsme mu o rok prodloužili," řekl ČTK ředitel zlínského klubu Ladislav Minář.

Hoftych se vrátil na podzim do Zlína ze Slovácka, kde působil v roli asistenta. Tým byl v té době na předposledním místě v ligové tabulce, ale ještě ve zbývajících třech kolech před zimní pauzou se mu povedlo udělat významný krok k udržení mezi elitou.

Nejprve sice Zlín prohrál v Olomouci 0:3, pak ale porazil doma stejným poměrem Brno a na Slovácku uhrál bezbrankovou remízu. "Závěr podzimu byl důležitým odrazovým můstkem k záchraně. Hlavně se podařilo dát tým dohromady psychicky," uvedl Hoftych.

Kádr Zlína opustí po sezóně brankář Zdeněk Zlámal, kterého si stáhne zpět Sparta. V týmu hostují také obránce Miloslav Penner a středopolař Michal Dian, o jejichž osudu se teprve rozhodne.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..