Rubriky:

1. liga

Brankář Bernády jde do Baníku jako trojka a trenér gólmanů

28. června 2007 17:26 - OSTRAVA

Fotbalový brankář Tomáš Bernády se po třinácti letech vrací do Ostravy. Sedmatřicetiletý gólman přichází do Baníku jako trenér brankářů a zároveň přitom bude ještě alternovat na postu trojky u prvoligového týmu.

Bernády na Bazalech fotbalově vyrůstal, před třinácti lety však odešel do Drnovic a pak působil hlavně na Slovensku, kde na podzim roku 2003 v Poháru UEFA vychytal Púchovu v památném utkání s Barcelonou remízu 1:1. Naposledy byl v Interu Bratislava, odkud se do Ostravy vrací.

"Podepsali jsme smlouvu na dva roky. Tomáš může z pozice trojky zaskočit v případě potřeby, ale na starost bude mít i další brankáře v klubu," řekl ve čtvrtek ČTK ostravský generální manažer Werner Lička.

Baník ještě před Bernádym usiloval i o zlínského Víta Baránka, který se však chce poprat o pozici ligové jedničky ve Zlíně a nabídku Ostravy odmítl.

Neúspěchem dopadly i námluvy slezského klubu s levým krajním obráncem Robertem Cahou. Jednatřicetiletý fotbalista se po měsíčním vyjednávání rozhodl také další sezónu zůstat na exotickém angažmá v Teheránu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..