Fotbalisté Bohemians na úvod přípravy deklasovali Chemnitz

SASKÁ KAMENICE

První přípravný zápas zvládli fotbalisté Bohemians 1905 na výtečnou. Německý tým Fortuna Chemnitz, hrající regionální ligu, porazili vysoko 5:0. V sestavě 'klokanů' se poprvé objevili i Šmarda a Kunášek, zatímco Turtenwald má stále problémy s kolenem. Svého prvního soupeře v nové sezóně sledovali i zástupci Baníku Ostrava.

Fotbalisté Bohemians vyrazili ráno z Prahy v půl desáté a na místo utkání dorazili dvě hodiny před začátkem, ale měli rychlý nástup. Po třech nevyužitých šancích ve 13. minutě zužitkoval další Bálek, který potrestal chybu v rozehrávce německého týmu.

Další góly přišly po přestávce: krásnou střelou z dvaceti metrů se v 57. minutě trefil Kotyza, pak dali zelenobílí tři góly po rohových kopech. "Z části to bylo tím, že jsme je dobře zahrávali, ale nedělám si iluze, soupeř špatně bránil," prohlásil na klubovém webu asistent Zbyněk Busta.

Zvlášť si všímal nových posil. "Šmarda odehrál na levém kraji obrany výborný zápas, Kunáška jsme podle mého málo využívali," řekl Busta. Soupeř byl podle něj na úrovni třetí či čtvrté ligy. "Byl to ideální soupeř na rozehrání. Jsem spokojen se zahráváním standardek, ze kterých jsme dali tři branky," dodal Busta.

Bohemians sehrají další zápas v sobotu 21. července od 17:00 s Chotěbuzí.

Fortuna Chemnitz - Bohemians 0:5 (0:1)
Branky Bohemians: 13. Bálek, 57. Kotyza, 63. Lukáš, 66. Kulvajt, 70. Škoda.
Sestava Bohemians: Sňozík - Marek (60. Růžička), Rada, Lukáš, Šmarda - Kunášek (46. Kotyza), Adam (46. Vágner), I. Hašek, Rychlík - Bálek (46. Kulvajt), Bartek (60. Škoda).