Rubriky:

1. liga

Sparťanský brankář Poštulka si věří na post jedničky

31. července 2007 09:33

Po odchodu Jaromíra Blažka, dlouholeté opory mezi třemi tyčemi, do bundesligového Norimberku, řeší sparťanský trenér Bílek komu svěřit důležitý post brankářské jedničky. Poslední mistr má z čeho vybírat, ve svém kádru má gólmana jednadvacítky Zdeňka Zlámala, novou akvizici ze Slavie Kozáčika a Tomáš Grigara. Nejpravděpodobněji se ale do branky letenského týmu v zahajovacím utkání proti Liberci postaví zkušený Tomáš Poštulka.

 

AC Sparta Praha

Co říkáte tomu, že Sparta k trojici brankařů koupila ještě Kozáčika?

Já jsem se to dozvěděl v sobotu večer z internetu, takže zatím netuším, jaký je záměr trenérů a vedení s gólmany. Spíš jsem sám zvědavý.

Jste nejzkušenější, ale přesto nerozhodilo vás trochu zvýšení konkurence?

Ne, nebral jsem to tak, že by mě to mělo rozhodit. Už tu byli mladíci Zlámal a Grigar, takže jestli budeme čtyři, beru to stejně jako bychom byli tři. Nic se tím nemění.

Více o přestupu Matúše Kozáčika do Sparty najdete ZDE:Myslíte si, že bylo dobré rozhodnutí vrátit se na Letnou?

Určitě. Už během jara, i když jsem nechytal, se mi potvrzovala správnost toho kroku. I všichni, s kterými jsem se o tom radil, včetně táty, mě utvrzovali, že jsem udělal dobře.

Věříte, že právě vy budete po odchodu Blažka jedničkou?

Bojuju o místo jedničky a věřím si na ně. Jistotu, že jí budu, nemám, i když ta varianta existuje. Blažkovým odchodem se zvýšila moje šance pro případné chytání tady ve Spartě. A s tím jsem sem šel. Kdybych věděl, že bych tady měl dva tři roky být jako dvojka za Jardou, nevím, jestli bych to podstoupil.

Jaký máte pocit z přípravy?

Dobrý, pro mě bylo velmi důležité, že jsme hráli v přípravě s dobrými soupeři. Na to, jak byli silní, tak obrana, ať byla v jakémkoli složení, pracovala výborně. I defenzivní záložníci, kteří mají za úkol bránit, hráli, jak měli. Snad až na zápas s Fenerbahce, který jsme prohráli. Když se hodně točí sestava ve druhé půli, tak už tým nepracuje tak, jak by měl a někdy to zaskřípe.

Jak se vám chytalo za nově se tvořící stoperskou dvojicí?

Čekají nás dva ligové zápasy bez Řepky a ty budou těžké. Věřím, že se stopery Šimůnkem a Kadlecem, ale i s pomocí záložníků to zvládneme. V přípravě jsme se učili, aby celé mužstvo bránilo i útočilo.

Veronika Feltová, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..