Slavia porazila Kladno, Brno dobylo Žižkov

Fotbalistům pražské Slavie vyšla generálka na středeční úvodní utkání 3. předkola Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterdam. Slávisté v nedělním 2. kole Gambrinus ligy porazili Kladno 2:0, které navíc hrálo od 60. minuty bez vyloučeného Farbáka. Divokou přestřelku na Žižkově zvádlo lépe Brno, které si z Prahy odvezlo výhru 4:3. Martin Fenin vystřelil výhru Teplic nad Jabloncem 1:0.

Slavia zvládla i druhé kolo nejvyšší české soutěže a opět neinkasovala. Proti Kladnu to ale nejprve vypadalo na tradiční střelecké trápení, v prvním poločase několik šancí zazdil kapitán Vlček.

Po přestávce ale Ivana patičkou uvolnil právě Vlčka, jehož centr z malého vápna zužitkoval Ladislav Volešák. O vítězi bylo rozhodnuto po hodině hry. Farbák fauloval v pokutovém území Ivanu a penaltu s přehledem proměnil Vladimír Šmicer. Urostlý slovenský obránce navíc po penaltě dostal za protesty druhou žlutou kartu a putoval do kabin.

Tradičně v neděli dopoledne přivítala Viktoria Žižkov Brno a chtěla navázat na překvapivou výhru v Mladé Boleslavi v 1. kole. Moravanům se ale podařilo odčinit remízu proti Zlínu, po divokém průběhu zvítězili 4:3.

Střelecky se dařilo letní posile Brna Tomáši Doškovi, který vstřelil dva góly. Hosté do hry poslali člena stříbrné dvacítky z MS do 20 let Lukáše Kubáně, jenž v týdnu přišel na hostování ze Slovácka. Brno vedlo už 4:1, domácí ale dvěma góly dokázali vývoj zdramatizovat. Vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Mladý útočník Martin Fenin znovu rozhodl o vítězství Teplic. Po dvou gólech v úvodním kole na Kladně se Fenin trefil i proti Jablonci a zařídil výhrou domácích v severočeském derby 1:0. Teplice hrály od 21. minuty bez vyloučeného Antonína Rosy.

V pondělí se kolo dohrává utkáním Liberce proti Bohemians 1905.