Rubriky:

1. liga

Chtěl jsem si zvednout sebevědomí, říkal Šmicer

13. srpna 2007 10:00

Slávistický navrátilec Vladimír Šmicer se poprvé po svém návratu do české ligy zapsal do listiny střelců. V 79. minutě nedělního zápasu proti Kladnu zvýšil ze značky pokutového kopu náskok červenobílých na konečných 2:0. Penaltu chtěl sám zahrávat, před její exekucí ani necítil trému. "Chtěl jsem si zvednout střelecké sebevědomí," řekl Šmicer po utkání.

Jaký máte pocit z týmu po zápase s Kladnem?

Na hřišti jsme čím dál tím lepší, ale ještě pořád se sehráváme.

Jak probíhal výběr hráče, který bude kopat penaltu?

Já jsem ji kopat chtěl. Prostě jsem si vzal balón a šel jsem na věc. Přiznám se, že jsem to udělal i proto, abych si zvedl střelecké sebevědomí.

Byl jste při exekuci nervózní?

V tu chvíli ani ne. Věřil jsem, že ji dám.

A potom?

Teď cítím úlevu. I když nejsem střelec, nějaké branky se ode mě také čekají.

Je to obtížné spíš psychicky, že?

Když jdete kopat jedenáctku, každý očekává, že ji přetavíte v gól. Člověk tu penaltu prostě musí dát.

Ve čtyřech utkáních jste vystřídal tři posty. Proč?

Trenér asi chce vždycky překvapit soupeře. Dohodli jsme se, že budu hrát tam, kde to bude potřeba. A mně to nevadí, spíš naopak mi to vyhovuje. V zápase proti Kladnu bylo potřeba rozhýbat stranu, protože soupeř betonoval střed hřiště.

Co říkáte na gólové trápení Vlčka?

Standa chtěl hrozně dneska vstřelit branku. Jeho určitě mrzí, že nakonec žádnou šanci neproměnil, ale nám to nevadí. Všechny zápasy, v nichž se nemohl trefit, jsme vyhráli. Spíš si z něho z legrace střílíme, ale věřím, že jeho čas přijde a že góly dá.

Jak se těšíte na Ajax?

Je dobré, že do Holandska jede celé mužstvo včetně zraněných hráčů. Například Dušan Švento má svou zásluhu na tom, že můžeme hrát proti takovému týmu a určitě by ho mrzelo, kdyby se kvůli svému zranění nemohl účastnit zápasu s týmem. A pro mě je to také dobře, už jenom kvůli odvetě. Je to přece jenom jiné, když vidíte tým na živo a ne jenom v televizi.

oc, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..