Fotbalová devatenáctka má medailovou jistotu

Ačkoliv vstup do turnaje na mistrovství Evropy českým fotbalistům příliš nevyšel a ze dvou úvodních utkání ve skupině vydolovali jen bod, stačila jim dnešní výhra nad Anglií k postupu do semifinále.

Čeští mladíci v posledním utkání ve skupině vyprovodili Anglii 3:0.

V druhém utkání ve skupině totiž Francouzi uhráli proti Rakousku pouze remízu 1:1. Protože o třetí místo v turnaji se nehraje, získají svěřenci trenéra Michala Bílka minimálně bronz.

Oba týmy v první poločase sice vstřelily po brance, ale rozhodčí ani jednu správně kvůli ofsajdu neuznal. Bílkovi svěřenci si nechali hlavní úder na začátek druhé půle. V rozmezí pěti minut zasadili soupeři tvrdý knokaut v podobě dvou branek a bylo na soupeři, aby dotahoval.

Angličané začali zápas opatrněji, protože jim i remíza zajišťovala postup, jenže po dvou inkasovaných gólech se musel hnát do útoku. Na český tým, který oproti předchozím zápasům nastoupil s výrazně pozměněnou sestavou, však už nevyzrál. Naopak, po hodině hry přišla další trefa a Češi už na trávníku kralovali.

Přes sedm inkasovaných branek v předchozích dvou utkáních budou Češi hrát ve středu o finále.