Liberec - Kladno 1:1Liberec znovu nevyhrál, pozice trenéra Zacha je ohrožena

25. Hodúr 1 : 0
77. Kúdela 1 : 1

LIBEREC

Fotbalisté Slovanu Liberec ani v utkání devátého kola proti Kladnu nevybojovali druhé vítězství v sezóně a po remíze 1:1 se posunuli pouze na 14. místo v tabulce. Severočeši sice měli v souboji s dalším možným adeptem bojů o záchranu dlouho navrch, ale o vedení přišli čtvrthodinu před koncem. Pozice libereckého trenéra Michala Zacha se zdá být hodně ohrožena, protože loňský kandidát mistrovského titulu se nadále trápí.

V úvodní čtvrthodině se hrál oboustranně snaživý fotbal, ale vyložené šance si ani jedno z mužstev nedokázalo vypracovat. Blízko gólu byla až tečovaná střela domácího Bílka v 17. minutě, byl z ní však jen rohový kop.

Na druhé straně v protiútoku nebezpečně pronikl po pravé straně kladenský Jeslínek, avšak v závěru své akce nenašel volného spoluhráče. První přímou střelu na branku vyslal kladenský Zachariáš, ale brankář Zlámal byl na místě. Na druhé straně zahrozil Papoušek, jehož příležitost zmařil kladenský gólman Pavlík.

Ve 25. minutě se už domácí dočkali uklidňujícího gólu. Bílek založil akci, po níž přišel centr Papouška a hlavou skóroval Hodúr. Liberec měl šanci zvýšit své vedení ve 40. minutě, ale Nezmar po Frejlachově akci pálil mimo.

Kúdela se krásně trefil

V úvodu druhého poločasu se střídaly nadějné akce na obou stranách, ale chyběla jim přesnost ve finální přihrávce. Stále více se osmělovali také hosté. V 68. minutě měl velkou šanci Jeslínek, který už zvedal ruce nad hlavu v domnění, že míč je za čárou po jeho dorážce, ale brankář Zlámal ji zázračně chytil.

Domácí začali myslet hlavně na defenzivu a brzy na to doplatili. V 77. minutě se Kladno dočkalo vyrovnání: po centru Jeslínka se krásně trefil Kúdela.

Hráči Slovanu se ještě nadechli k závěrečnému náporu, ale Papoušek narazil na reflexivní zákrok Pavlíka a neujala se ani Hodúrova střela. Liberec si v zoufalé snaze získal tlak až v samém závěru, v nastaveném čase si však kromě dvou rohových kopů žádnou pořádnou šanci nevytvořil.

Slovan Liberec - SK Kladno 1:1 (1:0)
Branky: 25. Hodúr - 77. Kúdela. Rozhodčí: Mikel - Kordula, Ondo. ŽK: Petrouš (Liberec). Diváci: 5390.
Liberec: Zlámal - Šinglár, Košťál, Polák, Petrouš - Frejlach (51. Lattmann), Bílek, Hodúr, Papoušek (83. Dohnálek) - Dort (74. Hochmeister), Nezmar. Trenér: Zach.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Farbák, Čáp (84. Hoffmann) - Szabo, Gecov, Kúdela, Cigánek (67. Dočkal) - Zachariáš (74. Zoubele), Jeslínek. Trenér: Šilhavý.