Rubriky:

1. liga

Liberec v pondělí představí nového kouče, zřejmě jím bude Škorpil

14. října 2007 09:10 - LIBEREC

V pondělí definitivně skončí fotbalistům Liberce týdenní období bez hlavního trenéra. Vedení Slovanu po odvolání neúspěšného Michala Zacha oficiálně představí jeho nástupce a podle všeho jím bude zkušený Ladislav Škorpil. Bývalý kouč reprezentační jednadvacítky se tak nejspíš vrátí do míst, kde v sezóně 2001/2002 pomohl k historicky prvnímu zisku mistrovského titulu.

 

PRÁVO

Severočeši se ocitli bez trenéra minulou neděli, kdy šéfům aktuálně předposledního celku tabulky došla trpělivost a po sérii neúspěchů odvolali ligového nováčka Zacha. V pohárovém utkání ve Fulneku ho dočasně zastoupil kouč béčka Radim Nečas, ale vedení mezitím intenzivně hledalo nového trenéra.

Pro Škorpila hovoří především znalost prostředí a také zájem šéfa klubu Ludvíka Karla, který by rád viděl dvaašedesátiletého kouče na lavičce. Předchůdce Vítězslava Lavičky u národního týmu do 21 let strávil pod Ještědem pět let a v roce 2002 dovedl spolu s Josefem Csaplárem Slovan k historickému titulu.

V hledáčku libereckých šéfů bylo i několik dalších jmen, hovořilo se o současném prezidentovi pražské Sparty Jozefu Chovancovi, Jaroslavu Hřebíkovi, Csaplárovi nebo Františku Komňackém. Toho podle jeho slov Slovan také oslovil, jenže s nabídkou prý přispěchal až jako druhý po Jablonci, který shodou okolností odvolal kouče jen pár hodin po sousedním klubu.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..