Rubriky:

1. liga

Škorpil: Smyslem mého života není umřít na stres

16. října 2007 08:41

Před pěti lety dovedl Liberec k historickému ligovému titulu, nyní trenér Ladislav Škorpil přichází v roli zachránce. Slovan se po devíti podzimních kolech topí v sestupovém pásmu, na kontě má jediné vítězství... "Není lehké žít v atmosféře neúspěchu," uvědomuje si nový liberecký lodivod.

Liberec dobře znáte. Proč se týmu, který v předminulé sezóně získal titul a v minulé skončil těsně čtvrtý, letos vůbec nedaří a je v prvoligové tabulce až patnáctý?

Protože nemá body. Vždy jsem vstupoval do sezóny s cílem získat devadesát bodů. Většinou mi to hráči pokazili hodně brzy, jednou už po čtvrtém kole. Tentokrát je pozice o to složitější, že přicházím v rozjeté sezóně, a nikoli v přípravném období.

Jaký je po téměř čtyřletém působení mimo klub váš vztah k Liberci?

Rozhodně nebyl platonický. Vzhledem k těm pěti letům a chování vedení vůči mojí osobě pokládám za svoji povinnost klubu pomoci. Vždyť jsem měl po odchodu trvale místo na tribuně nedaleko majitele.

Teď můžete permanentní vstupenku někomu věnovat, když budete na střídačce...

Ale vůbec ne. Hezky si ji nechám. Kdo ví, jak dlouho na té lavičce budu... Ale na podzim jsem viděl živě jen nevydařená utkání Intertoto cupu s Tobolem Kostanaj a v lize duel s Plzní. Ten byl vítězný. Třeba je to dobré znamení.

Budete během zimní přestávky požadovat doplnění kádru?

Mužstvo nemůže být poskládané halabala, jestli se zrovna někde nabízí nějaký kšeft. Musí to být s ohledem na typologii, věk, dynamiku, výšku hráčů. Těch faktorů je hodně. Po revizi dojdeme k závěru, kde nás tlačí bota. Potom třeba uděláme změny.

Jaký je tedy plán pro rychlé oživení týmu?

Je třeba vnést do týmu dobrou pohodu. Není lehké žít v atmosféře neúspěchu.

Je současná situace Liberce tou nejhorší, jakou jste v kariéře zažil?

Ne. Jednou v Hradci jsem byl v horší situaci. Potřebovali jsme vyhrát v Bratislavě na Slovanu. Vyhráli jsme a zachránili se.

Co je v silách současného kádru?

Myslím, že s ohledem na bodový propad by bylo dobré umístění v první polovině tabulky.

Přivedl jste si na pomoc jako asistenta Luboše Kozla. Dojde i k dalším změnám v realizačním týmu?

Vytvoříme takový, že všichni budou zírat. Budeme úspěšní, a pak nebudu muset být na lavičce tak dlouho. Smyslem mého života není umřít na stres...

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..