Rubriky:

1. liga

Vyšetřování Haškova případu se blíží ke konci

22. července 2003 16:39 - PARDUBICE

Policie v tomto týdnu zřejmě uzavře vyšetřování incidentu, při němž hokejový brankář Dominik Hašek v květnu po vzájemném souboji napadl a zranil protihráče při zápasu v in-line hokeji. "Předpokládám, že policie během týdne vyšetřování ukončí a spis předá státnímu zástupci," oznámila v úterý mluvčí pardubické policie Ilona Kratochvílová.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Osmatřicetiletého Haška policie v červnu obvinila z úmyslného ublížení na zdraví. Martin Šíla totiž při jeho útoku utrpěl zranění, s nimiž byl převezen do nemocnice. V té strávil dva dny, osm dnů byl v pracovní neschopnosti. Slavný brankář mu údajně zlomil nos, způsobil otřes mozku a poranil krční páteř.

Počátkem července Hašek oznámil, že se po roční pauze vrátí do NHL. Šestinásobný vítěz Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana zámořské ligy bude chytat za Detroit, s nímž loni vybojoval Stanleyův pohár. Zúčastnit by se měl již zářijového kempu.

V odjezdu do zámoří mu nic nebrání. Do zahraničí totiž může vycestovat i stíhaný člověk, pokud mu nebyl odebrán cestovní pas, což se u Haška nestalo. Pokud státní zástupce po prostudování spisu podá na Haška žalobu, může jej soud potrestat dvěma až osmi lety vězení.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..