Rubriky:

1. liga

Baranek: Každý by si měl uvědomit, jestli fotbalu dává všechno

3. prosince 2007 21:18

Kapitán Jablonce Miroslav Baranek toho zažil za svoji bohatou fotbalovou kariéru už hodně. Otevřeně ovšem přiznává, že situaci, kterou nyní ve svém severočeském klubu prožívá, nepamatuje. Jablonec v neděli prohrál v 15. kole Gambrinus ligy na Žižkově 0:2 a zůstal předposledním místě v tabulce. „Nechci nikomu sahat do svědomí, ale myslím si, že ne úplně všichni tomu dali na podzim vše,“ nebere si servítky Baranek.

Další utkání, které se vám absolutně nepovedlo. Co s tím?

Pro mě jsou důležité body na hřišti a ty bohužel nezískáváme. Kdybychom měli mít o deset bodů víc, tak za to klidně vyměním celou dovolenou. Ale bohužel body nemáme, tak si musíme všichni přiznat, že nás čeká krušné jaro.

V čem vidíte důvod nedělní prohry?

Nepřizpůsobili jsme se domácím, dostali jsme gól z rohu, což se povede tak jednou za tři sezóny. Domácí byli agresivnější, na svém hřišti umějí hrát.

V utkání jste měli možnost zahrávat spoustu rohových kopů, čím to, že žádný neskončil gólem?

O tom se už také bavíme delší dobu. Pokud zahráváme čtrnáct rohů, z toho deset kvalitně a ani jednou nehlavičkujeme, potom už je někde chyba. Pokud máme v týmu pět hráčů, kteří měří přes stodevadesát, tak si myslím, že bychom se minimálně jednou dvakrát měli prosadit.

Působí na vás takovéto porážky o to víc, když jste kapitánem mužstva?

Nesu to samozřejmě velmi špatně. Hledám, dumám, kde je chyba. Každý v našem kolektivu by si měl uvědomit, jestli dělá maximum, jestli fotbalu dává všechno. Potom by výsledek byl zřejmě úplně jiný. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale myslím si, že ne úplně všichni dali fotbalu vše. Ti jednotlivci ví, o kom mluvím.

Snažil jste se těm jednotlivcům vy jako kapitán nějak domluvit?

Všichni, kteří se v Jablonci pohybují, vědí, že někteří hráči tomu na podzim nedali všechno. Ale není to v mé kompetenci. Je to věc vedení, já se snažím soustředit sám na sebe. Samozřejmě se snažím pomoci těm mladším, ale opravdu je na každém z nich, jak s tím naloží a jak si píšou svoji budoucnost. Snažil jsem se tři čtyři kola zpět domluvit některým hráčům, ale je to hlubšího rázu.

Počítáte s tím, že s očekávaným průvanem může dojít i na vás, starší hráče?

Já si myslím, že na věku nezáleží. Tady záleží na výkonnosti, to je třeba si uvědomit. Píše se, že jsme tam starší, ale kdo byl v utkání starší? Byl tam Homola, kterému je osmadvacet, já a Fukal, který má dvaatřicet. Takto se to hraje už dlouho. Myslím si, že není problém jen ve starých.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..