Česká fotbalová liga si ve světové konkurenci pohoršila

Česká fotbalová liga si v konkurenci všech soutěží na světě pohoršila. Podle v pátek zveřejněného žebříčku, který Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) sestavuje jednou ročně, je Gambrinus liga na 25. místě, z evropských soutěží pak sedmnáctá. Loni byla celkově osmnáctá.

IFFHS pořadí tvoří od roku 1991 na základě výsledků v národních soutěžích, tedy lize i poháru, a také v mezinárodních. V případě evropských týmů jde o Ligu mistrů, Pohár UEFA a Pohár Intertoto. V čele je suverénně anglická Premier League, za níž následují španělská Primera División a italská Serie A.

Ta loni zvítězila, ale letos klesla o dvě příčky navzdory tomu, že AC Milán získal nejcennější evropskou klubovou trofej v Lize mistrů.