Rubriky:

Fortuna liga

Fotbalisté Mladé Boleslavi začali zimní přípravu i s Matějovským

4. ledna 2008 12:45 - PRAHA

Jako jedni z posledních v pátek zahájili přípravu na jarní sezónu první ligy fotbalisté Mladé Boleslavi. Středočeši našli přechodné útočiště v pražských Střešovicích, kde se kompletní tým podrobí zdravotním testům. Těm se nevyhnul ani reprezentační záložník Marek Matějovský, o nějž se se zajímá několik zahraničních celků.

Úvodní den po dovolené měl tradiční průběh, jako většinu prvoligových celků i Mladou Boleslav čekaly neoblíbené zátěžové testy. Ve Vojenské nemocnici ve Střešovicích se sešel kompletní tým zatím i s Matějovským, který by mohl zamířit do německé bundesligy. "V jeho případě zatím není nic nového, žádný další posun," řekl ČTK tiskový mluvčí Mladé Boleslavi Petr Svěcený.

Jako případná náhrada by mohl do středočeského klubu zamířit Ivan Hodúr, jemuž v létě skončí v Liberci smlouva. "Probíhají jednání mezi oběma kluby, ale nějaký posun tam zatím není," uvedl Svěcený. V obou případech by mělo být jasněji během příštího týdne.

V týmu zůstává i nadále Mendy

V týmu zůstává i pro jarní sezónu ofenzivní záložník či útočník Alex Mendy, který přišel v průběhu podzimní části na hostování z Mostu. Nadějně vypadá i situace okolo dalšího útočníka Jiřího Maška, zřejmě se jej nakonec podaří vyvázat ze smlouvy v Turecku. "Mělo by to vyjít a na jaře by u nás měl působit," podotkl Svěcený.

Do přípravy naskočili vyléčení marodi Ševinský, Riegel a Dittrich, kouč Zdeněk Ščasný si z B-týmu vytáhl brankáře Šedu, Fabiána a Schuberta. V jednání je příchod talentovaného gruzínského mladíka Ganugravy, naopak Mladoboleslavští se loučí se Šmerdou a Svitákem. Oba si po návratu z hostování hledají nové angažmá.

Přestože Středočeši skončili po podzimu až desátí, stále nevzdávají boj o evropské poháry. "Čtvrtá příčka ještě není ztracená," uvedl šéf klubu Josef Dufek. Tým odjede hned v pondělí tradičně nabírat kondici do Nymburku, vrcholem bude herní soustředění na Kypru na konci ledna.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..