Rubriky:

1. liga

Svátek přestoupil z Jablonce do Českých Budějovic

7. ledna 2008 16:21 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalový útočník Jan Svátek je novou posilou Českých Budějovic, kam v pondělí přestoupil z Jablonce. Sparťanský odchovanec podepíše v novém angažmá víceletou smlouvu. Dohodu potvrdili budějovický šéf Karel Poborský i jablonecký ředitel Petr Flodrman.

Čtyřiadvacetiletý útočník nebude zcela novou tváří v týmu trenéra Františka Straky, neboť zde hostoval v roce 2006. "V Budějovicích jsem za ten půlrok zažil zatím své nejlepší období v kariéře a doufám, že se mi na něj nyní podaří navázat," uvedl pro webové stránky Dynama Svátek.

Jihočeši chtěli získat průbojného fotbalistu nastálo už v létě loňského roku, ale až nyní se přestup podařilo uskutečnit. Přispěl k tomu příchod Tomáše Necida na hostování ze Slavie Praha, na Střelnici najednou bylo o jednoho útočníka více, než budou na jarní sezónu potřebovat.

"Bývalý trenér Jablonce Luboš Kozel byl proti mému odchodu, teď to vypadalo, že pan Komňacký ne. Jsem rád, že je o mě v Budějovicích zájem, je to něco jiného, než když pořád něco musíte dokazovat, jako já nyní v Jablonci," pochvaloval si Svátek.

Na Střeleckém ostrově jsou rádi, že získali náhradu za Tomase Radzinevičiuse, který se vrátil do Liberce. "Honzu Svátka známe dostatečně, je zde prověřený a vyzkoušený, není potřeba žádných zkoušek. Kdyby pokračoval v těch výkonech, které zde předváděl při hostování, budeme spokojeni," řekl Poborský.

Jihočeši vyhlížejí i další posily. Během zimní přípravy budou testovat hned několik hráčů, už v příštím týdnu se k mužstvu připojí další dva slovenští fotbalisté. Na zkoušku přijdou obránce Hrabáč z Prešova a útočník Tóth ze Zlatých Moravců.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..