Rubriky:

1. liga

Pospěch ve středu odletěl do Kodaně

23. ledna 2008 10:53 - PRAHA

Zdeněk Pospěch odletěl ve středu ráno do Kodaně. Obránce Sparty a české reprezentace se dohodl s dánským mistrem na smlouvě na tři a půl roku. „Dohodnuty jsou i kluby. Nic by přestupu nemělo stát v cestě,“ potvrdil Právu hráčův manažer Pavel Zíka. Sparta vyinkasuje částku okolo 50 miliónů korun.

Na ofenzivního pravého obránce se těší i reprezentační záložník a další hráč původem z Baníku, Libor Sionko, který míní, že Pospěch bude hrát v základu. „Jinak by za něj nedali takové peníze,“ nechal se slyšet Sionko.

„Kodaň sledovala Pospěcha skoro celý podzim, ale s konkrétní nabídkou přišla až po Wolfsburgu. S Dány jsme se dohodli velmi rychle, ale nechávali jsme rozhodnutí na Pospěchovi. Ten byl ze závěru jednání ve Wolfsburgu poněkud znechucený, proto říkal, že na jaře zůstane ve Spartě,“ dodal tiskový mluvčí Sparty Jakub Otava.

Pospěch bude mít více peněž, než by dostal ve Wolfsburgu 

Podle dánských pramenů dostane Pospěch o něco víc peněz, než mu slíbil Wolfsburg. Ve středu odpoledne by se měl představit na oficiální tiskové konferenci a večer letět do Prahy. Tady má do konce týdne uzavřít letenskou kapitolu a v neděli odcestovat za FC Kodaň, který letí na soustředění do Španělska. Pospěch a Sionko by se však měli připojit v pondělí k reprezentaci na Kypru.

„Samozřejmě že odchod Pospěcha je ztrátou, ale my jsme se na ni připravovali už v době, kdy Sparta jednala s Wolfsburgem. Na pravém okraji obrany máme více variant. Může tu hrát Kúdela, Kladrubský nebo i Voříšek. Herně dokážeme Pospěcha nahradit,“ řekl kouč Sparty Michal Bílek s tím, že o převzetí kapitánské pásky po Pospěchovi zatím není rozhodnuto.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..