Slávisté na závěr soustředění nestačili na ruského mistra

DUBAJ

Fotbalisté Slavie Praha na závěr herního soustředění ve Spojených arabských emirátech neuspěli v přímé konfrontaci s ruským mistrem. Zenitu Petrohrad dnes podlehli 0:1, vítěznou branku vstřelil dvě minuty před poločasem Zyrjanov.

Zápas se hrál v hodně svižném tempu, oba týmy měly už před poločasem řadu šancí, ovšem prosadil se pouze ruský klub. Po pauze pokračoval poměrně vyrovnaný duel, hrálo se hodně od podlahy a sedmnáct minut před koncem na to doplatil vyloučením Pogrebňak.

Přesto i poté měl Zenit velkou brankou možnost zvýšit náskok, ale Vaniak vytáhl skvělý zákrok. Celý zápas za soupeře odehrál také Radek Šírl.

Slávisté se vrátí do Prahy v pondělí dopoledne, příští přípravný zápas je čeká v pátek 1. února proti Spartě Krč.

Zenit Petrohrad - Slavia Praha 1:0 (1:0)
Branka: 43. Zyrjanov. ČK: 73. Pogrebňak.
Sestava Slavie: Vaniak - Krajčík, Brabec (46. Šourek), Latka, Pudil (46. Hubáček) - Kalivoda (46. Jarolím), Volešák (46. Tavares), Suchý (46. Gebre Selassie), Černý - Střihavka (46. Blažek), Toleski (46. Šenkeřík).