Fotbalisté Liberce proti Jihokorejcům na Kypru vedení neudrželi

LARNAKA/KYPR

Fotbalisté Liberce nestačili ve svém úvodním utkání v rámci soustředění na Kypru na jihokorejský ligový tým Gyeongnam. Slovan ve středu sice v poločase díky brance Vlaska vedl, ale po změně stran dvakrát inkasoval a prohrál 1:2.

Oběma celků komplikoval hru silný vítr, který momentálně ve východním Středomoří panuje. Liberecký trenér Ladislav Škorpil dal šanci většině hráčů, lépe se ukázala sestava z první půle, která si vypracovala jednobrankový náskok. O ten ovšem Slovan hned po změně stran z penalty přišel a po hodině hry inkasoval od Korejců rozhodující trefu.

Další zápas na Kypru čeká Liberec v pátek od 14:00 proti rumunské Politehnice Temešvár s českým koučem Dušanem Uhrinem.

Výsledek:
Slovan Liberec - FC Gyeongnam 1:2 (1:0)
Branka Liberce: 34. Vlasko.
Sestava Liberce první poločas: Hauzr - Šinglár, Holeňák, Polák, Janů - Dočkal, Bejbl, Vlasko, Papoušek - Nezmar, Robin Dejmek.
Sestava Liberce druhý poločas: Uvarenko - Matula, Košťál, Radek Dejmek, Liška - Hudson, Dort, Bílek, Dohnálek - Radzinevičius, Smetana.