Rubriky:

1. liga

Zeher, Magera a Bystroň zaujali v Turecku zahraniční skauty

31. ledna 2008 18:07 - OSTRAVA

Ostravští fotbalisté David Bystroň, Lukáš Magera a Róbert Zeher vstoupili na herním soustředění Baníku v turecké Anatalyi do podvědomí některých zahraničních klubů. O přestupech se však ještě nejedná, všichni potenciální zájemci hráče budou sledovat v jarní části první ligy.

"Je to spíše výhled do budoucna. Třeba Lukáše Mageru budou prostřednictvím svých skautů sledovat zástupci klubů z Polska i Koreje. David Bystroň zase získal pozornost mužstev z Ruska, především z Moskvy, Róberta Zehera si hodně všímali pozorovatelé z Balkánu," uvedl na oficiálním klubovém webu předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha.

Přestože oficiálně se zástupci klubů v Antalyi nesešli, zákulisní kontakty už Baník s několika stranami absolvoval. "Spíš šlo o vzájemné oťukávání. Asi nikdo by si nemohl myslet, že některý klub přiběhne s balíkem eur na stůl a bude fotbalistu chtít hned. Je teď přímo na samotných hráčích, jak se budou prezentovat na jaře, zda se angažmá v cizině dočkají," řekl Trucha.

Bystroň i Zeher se v hledáčku zahraničích klubů neocitli poprvé. Defenzivní záložník nebo stoper Bystroň byl terčem zájmu ruských klubů už dříve, kolem Zehera v závěru podzimní sezony kroužil Anderlecht, ale pak sáhl po slávistickém útočníkovi Stanislavu Vlčkovi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..