Rubriky:

1. liga

Kadlec: Zájem Lyonu mě rozrušil, do léta už ale chci zůstat ve Spartě

2. února 2008 12:33

Mezi fotbalisty pražské Sparty, kteří budou v jarní části bojovat o body v české nejvyšší soutěži bude bezpochyby levý bek Michal Kadlec. Ten si závěr zimní přípravy ještě zpestří programem národního mužstva, do kterého je od neděle povolaný ke dvěma zápasům na Kypru. Zároveň už se myšlenkami plně věnuje jarním bojům Sparty v první lize, i když už mohl být hráčem Lyonu. „Do léta už chci dohrát tady,“ utěšil letenské fanoušky Kadlec.

Podle slov vašeho trenéra Michala Bílka bylo soustředění ve Španělsku hodně vydařené, máte stejný názor?

Počasí nám vyšlo skvěle, ani jeden den nám nepršelo, pořád nám svítilo sluníčko. Hřiště byla skvěle připravena. Myslím si, že to patří k těm vydařenějším soustředěním.

Vypadá to, že v jarní části budete nastupovat na vašem oblíbeném místě levého obránce, jak se na to tváříte?

Teď je mým úkolem více podporovat útok. Ještě nevím, jak to budeme mít přesně poskládané, kdo bude hrát na pozici levého záložníka. Teď na to máme ještě čtrnáct dní, i když už v neděli odlétáme s národním týmem na Kypr, přijedeme až ve středu, takže doba s mužstvem Sparty je kratší.

Co říkáte na změny, které se během podzimu udály ve vaší obranné řadě, když odešel Zdeněk Pospěch a na Letnou se zase vrátil Tomáš Sivok?

Myslím si, že Zdeněk patřil k nejlepším hráčům během podzimu. Určitě je to škoda, ale na druhou stranu ho chápu, že to pro něj byla v devětadvaceti letech životní šance. Samozřejmě nám bude hodně chybět.

A co tedy Tomáš Sivok, určitě bude táhnout tým hodně za vítězstvím, jak je jeho zvykem.

Tomáš je srozuměný s tím, že bude hrát stopera. Myslím si, že jeho kvalita tam bude znát. Jak v osobních tak v hlavičkových soubojích. Za toto soustředění neprohrál snad ani jednu hlavu, to je hodně silná stránka i při standardních ofenzivních situacích.

Jak s vámi zacloumala informace, že má o vaše služby zájem slavný francouzský klub Lyon?

Už tam v tomto přestupním období určitě nepřestoupím. Teď myslím, že už se dá přestupovat jen do Ruska. I kdyby přišla nějaká nabídka, už bych to chtěl do léta dohrát tady. Mám slíbeno, že když v létě přijde nějaká nabídka, tak si sedneme i s panem Křetínským. Je pravda, že mě ta informace trochu rozrušila. Bylo to teď během soustředění, potom už ale nic konkrétního nebylo, tak jsem to hodil za hlavu.

Zmínil jste váš odlet s českou reprezentací na Kypr ke dvěma přátelským utkáním. Bude to vlastně vaše druhá reprezentační akce.

Je to samozřejmě zpříjemnění. Vždycky to byl můj sen, zahrát si tam. Jsem za to strašně rád a budu dělat maximum proto, abych tam vydržel i nadále.

Jak moc váš tým ovlivní zranění Libora Doška?

Libor je nejlepší střelec na podzim, to mluví za vše. Myslím si ale, že máme kvalitní útočníky. Může ho nahradit jak Míra Slepička, tak Honza Holenda. Pak budeme samozřejmě čekat, až se Libor uzdraví.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..