Fotbalisté Ostravy v předposlední přípravě porazili Vítkovice 2:0

OSTRAVA

Fotbalisté Baníku Ostrava porazili v předposledním přípravném utkání před ligovým jarem druholigové Vítkovice 2:0. Do přestávky se favorit na vyhřívané trávě Městského stadiónu prosazoval komplikovaně, ale ve druhé půli zrychlil hru a tlak korunoval brankami Františka Metelky a Lukáše Magery.

Vítkovice byly Baníku v úvodním poločase houževnatým soupeřem, který svou branku uhájil i při dvou šancích Svěrkoše a Cigánka. Kvalita čtvrtého týmu prvoligové tabulky se projevila až po obrátce.

Favorita dostal do vedení po Čoupkově akci Metelka a vítězství pojistil sedm minut před koncem Magera, jenž vystihl nepřesnou přihrávku jednoho z vítkovických hráčů na vlastního gólmana a chybu potrestal druhým gólem.

V generálce na jarní část sezóny se Baník zřejmě na stejném stadiónu v sobotu od 17 hodin utká s Dubnicí.

Vítkovice - Baník Ostrava 0:2 (0:0)
Branky: 58. Metelka, 83. Magera. Rozhodčí: Handlíř. Diváci: 414.
Sestava Ostravy: Vašek - Marek (46. Ricka), Cigánek, Neuwirth, Čoupek - Metelka, Bystroň (46. Magera), Ficek, Otepka - Svěrkoš, Zeher.