Rubriky:

1. liga

Bohemka má umělé osvětlení, výjimku ČMFS už nepotřebuje

6. února 2008 14:24 - PRAHA

Fotbalový klub Bohemians 1905 pracuje na výstavbě umělého osvětlení ve vršovickém Ďolíčku. Stavba začala před posledním utkáním s Libercem a dokončena by měla být před zahájením jarní části Gambrinus ligy. Na stadiónu Bohemians 1905 byly již nainstalovány dva sloupy a reflektory na střechu hlavní budovy.

 

www.bohemians1905.cz

Vedení vršovického týmu muselo po postupu do české nejvyšší soutěže splnit normy fotbalového svazu, týkající se úpravy stadiónu. Valnou část splnil klub ještě v létě. „Instalovaly se sedačky, upravilo se zázemí, rekonstruovala se hlavní tribuna. Vše stálo kolem dvanácti miliónů korun,“ přiblížil v tiskové zprávě Lukáš Přibyl, ředitel klubu.

Na umělé osvětlení dostal klub výjimku, ta však platila pouze do zimy. „Během podzimu jsme připravili projekt a v zimní přestávce jsme se do toho pustili. Investice byla necelých sedm miliónů korun, takže v součtu nás investice do stadiónu za poslední půl rok stály téměř dvacet miliónů korun,“ uvedl Přibyl.

Zářit bude celkem 112 reflektorů

Bližší informace o novém osvětlení prozradil technický ředitel klubu Milan Boubín. Celkem bude při zápasech zářit celkem 112 reflektorů. Ty budou umístěny na dvou stožárech a na rampě na hlavní tribuně. Každý stožár je vysoký 31 metrů, dalších 5 metrů je vysoká hlava. Každá hlavě nese čtyřiadvacet reflektorů. Na hlavní tribuně je umístěno osm ramp s celkem 64 reflektory.
 
Každý reflektor se navíc musí zvlášť nastavit podle předem navrženého diagramu. „Firmy budou na osvětlení pracovat i o víkendu, aby vše bylo co nejdříve připraveno,“ řekl Boubín.

jda, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..