Fotbalisté Brna prohráli v přípravě s rakouským mistrem 1:3

SALCBURK

Fotbalisté Brna prohráli v přípravném utkání v Salcburku s rakouským mistrem Red Bull 1:3. Moravané doplatili na špatný vstup do zápasu. Po dvanácti minutách prohrávali už 0:2, když na obou gólech domácích se podílel český záložník Patrik Ježek. Jedinou branku Brna vstřelil v 16. minutě po trestném kopu Polácha hlavou Besta.

DEFAULT TITLE

Zápas se hrál na umělém trávníku, na kterém měli Brňané o poznání více problémů s kontrolou míče než jejich soupeř. "Měli jsme dost střeleckých příležitostí, soupeř nás předčil v efektivitě zakončení," řekl trenér Petr Uličný, který zvolil na každý poločas jinou sestavu. "Ta z první části se už více blížila jarní ligové premiéře," uvedl kouč.

V základní sestavě Salcburku nastoupil s Ježkem i Karel Piták, v 66. minutě se dostal do hry také Vratislav Lokvenc.

Red Bull Salcburk - 1. FC Brno 3:1 (2:1)
Branky: 7. Zickler, 12. Mahop, 88. Vonlanthen - 16. A. Besta.
Sestava Brna: I. poločas: Lejsal - Kuncl, Trousil, Dvorník, Siegl - Hanák, Večeřa, Polách, Střeštík, Lira - A. Besta; II. poločas: Bureš - Švejnoha, Kuncl, Živný, Lira - Hanák, Urban, Pavlík, Okleštěk - Šural, Borák.