Bohemians 1905 - Plzeň 2:2Fotbalisté Bohemians si proti Plzni posvítili na bod

29. Róth 0 : 1
40. Morávek 1 : 1
73. Varadi 1 : 2
90. Rezek 2 : 2

Zbrusu nové umělé osvětlení, které ve vršovickém Ďolíčku pokřtil bývalý hráč Bohemians a Plzně Jiří Sloup, domácím přineslo štěstí jen z poloviny. Místo vytoužených tří bodů získali jen jeden a to ještě remízu zachraňoval Rezek až v 90. minutě svým prvním gólem v zelenobílém dresu.

Do první velké šance se dostal až ve 20. minutě hostující Sylvestre, ale levačkou z dobré pozice pálil nad. Bohemians se dlouho nedařila rozehrávka a přechod do útoku byl hodně kostrbatý.

Plzeň šla po půlhodině do vedení. Sylvestre poslal načechraný míč na Rótha, domácí signalizovali ofsajd a přestali hrát. Rozhodčí však nechal pokračovat ve hře i proto, že se vzadu zapomněl P. Hašek. Róth postupoval z levé strany sám na branku a tvrdou ranou pod břevno prostřelil Sňozíka.

Bohemians se osmělili až v závěru půle. Nejprve Ordoš po trestném kopu P. Haška hlavičkoval nad, ale ve 41. minutě, přišlo vyrovnání. Průnik Rezka zastavil faul, sudí dal domácím výhodu, míče se zmocnil M. Knakal a po jeho centru se ve vápně prosadil hlavou osmnáctiletý Morávek. Byla to pro něj premiérová ligová trefa.

Hned po přestávce promarnila velkou šanci Plzeň. Sylvestre našel parádně volného Varadiho, ten však v tutovce nechal jen vyniknout Sňozíka. Z následné dorážky mířil Róth vysoko nad. A když v 56. min. postupoval z úhlu sám na branku Varadi, Sňozík ho vychytal podruhé.

Klokani zahrozili pokusem Bálka těsně vedle po přihrávce Šmardy. Domácí vrhli všechny síly do útoku a to se jim vymstilo. V 75. min. obešel Varadi tři hráče, narazil si míč se Sylvestrem a ex-ostravský útočník tváří v tvář Sňozíkovi tentokrát nezaváhal - 1:2. Klokani se v závěru přece jen dočkali alespoň vyrovnání: po rohu se dostal odražený míč k Rezkovi a ten z hranice šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě.

Bohemians 1905 - FC Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)
Branky: 41. Morávek, 90. Rezek - 30. Róth, 74. Varadi. Rozhodčí: Jech - Teuber, Urban. ŽK: Slezák - T. Rada, Petržela, Varadi, Róth. Diváci: 7500.
Bohemians 1905: Sňozík - M. Knakal, K. Rada, Nikl, Šmarda - Rezek, Morávek, I. Hašek, P. Hašek (81. Bartek) - Škoda (46. Bálek), Ordoš (62. Slezák). Trenér: Busta.
Plzeň: Ilizi - Malcharek, T. Rada, P. Knakal, Lecjaks - Petržela (86. Borek), Sylvestre, Krbeček, Róth - Rodriguez (46. Šiml), Varadi (81. Vrzal). Trenér: Levý.