Svému týmu nemůžu vytknout nedostatek nasazení, říká Šilhavý

KLADNO

Kladenští fotbalisté prohráli v zápase 18. kola Gambrinus ligy 0:1 s Mladou Boleslaví. Boj o příčky v tabulce zaručující udržení v české nejvyšší fotbalové soutěži se jim tak znovu zkomplikoval. Na těžkém terénu kladenského stadiónu byly nuceny oba týmy na úkor pohledné kombinace ukázat divákům spíše agresivitu. „Mému mužstvu nemůžu vytknout nedostatek nasazení, do poslední minuty se snažili o vyrovnání,“ řekl na adresu svých fotbalistů po utkání domácí trenér Jaroslav Šilhavý.

Jediný gólový moment zápasu přišel v osmé minutě, když se míč v pokutovém území snesl ke kapitánovi Mladé Boleslavi Janu Rajnochovi. Ten střelou přes hlavu nedal Pavlíkovi v kladenské brance šanci.

„Těžko jsme kombinovali. Takovéto zápasy, kdy soupeř nehraje s míčem příliš po zemi, jsme dříve prohrávali. Jsem rád, že jsme zde odehráli zápas s čistým kontem, a že jsme vyhráli. Této výhry si cením víc, než kdybychom doma vyhráli tři nula,“ narážel trenér vítězů Zdeněk Ščasný na zarputilost kladenských fotbalistů, kteří svého soupeře trápili po celé utkání.

V minulém kole se nepodařilo Kladnu vstřelit gól na hřišti Vikorie Žižkov, se kterou prohrálo 0:1. Tentokrát nenašla žádná střela fotbalisty v kladenském dresu cestu za záda mladoboleslavského brankáře. V největší šanci zápasu se objevil po pětadvaceti minutách hry domácí Kroupa, jeho střelu ale bravurně zneškodnil hostující brankář Pižanowski.

„Neproměnili jsme několik slibných šancí. Věřím, že je na čem stavět. Je škoda, že Karel Kroupa nezužitkoval některou ze svých příležitostí,“ řekl na závěr Šilhavý, který věří, že se jeho týmu podaří získat nějaké body z dalších dvou utkání. Ty kladenský tým odehraje ve venkovním prostředí.