Rubriky:

1. liga

V Plzni policisté dohlížejí na fanoušky ostravského Baníku

2. března 2008 13:36 - PLZEŇ

Policisté v Plzni jsou v pohotovosti. V poledne dorazili na vlakové nádraží, aby dohlídli na fanoušky Baníku Ostrava, kteří přijeli na západ Čech na ligový zápas s místní Viktorií. Většina ze zhruba 150 policistů a strážníků, kteří byli na nádraží připraveni, je doprovázela do restaurací v okolí centrálního náměstí Republiky, před nimiž hlídkovala.

Policie tak má pod kontrolou drtivou většinu obávaných příznivců Baníku. "Na velkém parkovišti u stadionu stojí ještě dva autobusy, další větší skupinky už by přijet neměly," řekl ČTK mluvčí plzeňských policistů Jaroslav Ibehej.

Všichni ostravští fandové směřovali nejprve do restaurace Na Spilce v areálu Plzeňského Prazdroje, kam se ale dostalo pouze deset z nich. Polovina největší a jedné z nejznámějších restaurací v Plzni s 550 místy je v rekonstrukci a ve druhé je uzavřená akce. Skupinky nyní sedí zhruba v deseti hospodách okolo náměstí. Ačkoliv asi pětina fanoušků přijela zjevně pod vlivem alkoholu, k žádnému incidentu zatím nedošlo.

Nedělní zápas, označený jako rizikový, je bitvou o čtvrtou příčku v tabulce první fotbalové ligy. Plzeňská Viktorie naposledy porazila doma Baník před deseti lety.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..