Plzeň - Ostrava 0:4Boj o čtvrtou příčku Plzeň nezvládla, doma s Baníkem prohrála 0:4

13. Magera 0 : 1
36. Magera 0 : 2
42. Malcharek (vlastní) 0 : 3
55. Svěrkoš 0 : 4

PLZEŇ

Boj o čtvrtou příčku se v duelu 19. kola české nejvyšší fotbalové soutěže mezi domácí plzeňskou Viktorií a Baníkem Ostrava změnil v exhibici slezského týmu. Ten díky třem brankám rozhodl o vítězi zápasu prakticky po prvních pětačtyřiceti minutách. Dvěma góly se v zápase blýskl Magera, další přidal Svěrkoš a jednou vlastního gólmana překonal Malcharek. V kádru hostů nastoupil po dlouhém zranění bývalý reprezentační obránce René Bolf.

Ve 13. minutě se na ofenzivní výpad vydal plzeňský levý bek Jan Lecjaks, patičkou se pohotově zbavil dvou ostravských obránců, ovšem další už mu jeho pokus překazil. Hned nato se ujal vedení hostující tým Baníku Ostrava. Po chybě domácí obrany se před brankářem Ilizim objevil vysoký ostravský útočník Lukáš Magera, z očí do očí domácímu brankáři se nemýlil a Baník vedl 1:0. Domácí zjevně ovlivněni prvním překvapivým gólem se nemohli vrátit zpět do hry. Baník byl na koni a u všech míčům dřív.

Po 20 minutách zápasu se plzeňští hráči osmělili, svého soupeře de facto nepustili na svou půli, vytvořili si tlak, ale ke vstřelení vyrovnávací branky jim to nestačilo. Načež přišla 37. minuta, ze standardní situace parádně levačkou vstřelil druhou branku Baníku opět Lukáš Magera.

Ve 43. bylo o utkání téměř rozhodnuto, standardní situaci rozehráli ostravští před pokutovým územím Viktorie hodně rychle. Do vápna si po pravé straně zaběhl Václav Svěrkoš, pokus si zřejmě o centr, který směřoval před Iliziho branku, dráhu letu míče naneštěstí pro domácí tečoval domácí Malchárek za záda bezbranného plzeňského brankáře.

Na začátku druhé půle navázali hosté na gólové hody z první části, v 55. minutě Svěrkoš vsítil z voleje již čtvrtou branku hostí. V 67. minutě si dal málem vlastní branku plzeňský Knakal, na brankáře Iliziho vracel míč hlavou tak nešikovně, že jej málem přehodil. Slovenský brankář strážící svatyni Viktorie měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na roh.

Fotbalisté plzeňské Viktorie se ještě snažili v závěru utkání alespoň o zkorigování nepříznivého výsledku, snažili o zakončení, nejblíže ke vstřelení branky byl Sylvestre. Ostravský brankář Vašek, ale v největší šanci domácích vytáhl kvalitní zákrok a míč vytěsnil na roh.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 0:4 (0:3)
Branky: 13. a 36. Magera, 42. vlastní Malcharek, 55. Svěrkoš. Rozhodčí: Moudrý - Novák, Douda. ŽK: Petržela, Navrátil, Malcharek - Svěrkoš, Mičola. Diváci: 4877.
Plzeň: Ilizi - Malcharek, Knakal, Rada, Lecjaks - Petržela, Šiml (29. Navrátil), Sylvestre, Róth (65. Vrzal) - Krbeček, Rodriguez (41. Psohlavec). Trenér: Levý.
Ostrava: Vašek - Řezník, Bolf, Bystroň, Neuwirth - Rajtoral, Mičola, Marek, Otepka (67. Ficel) - Svěrkoš (71. Zeher), Magera (84. Vrťo). Trenér: Večeřa.