Teplice - Brno 0:1Teplice doma poprvé ztratily, Brno je zdolalo po pěti letech

39. Lira 0 : 1

TEPLICE

Teplická pevnost padla. Až do včerejška Severočeši v letošním ligovém ročníku neztratili doma ani bod. Sklonit se museli až před uměním Brna. Domácí byli dvakrát blízko gólu, jenže po průniku mezi Trousilem a Dvorníkem pálil Jun těsně mimo, parádní sólo Mareše po levé straně a jeho zpětnou přihrávku do stoprocentní pozice nevyužil na malém vápně volný Verbíř. „To byl klíčový moment,“ mínil Petr Uličný, trenér Brna.

Tepličtí si díky nepřesnosti a chvílemi příliš zdlouhavé rozehrávce nevěděli rady s důsledně bránícím Brnem, které prakticky neútočilo. Až šest minut před přestávkou si Elton Lira narazil míč s Kaloudou kolem Vidličky na hranici velkého vápna a jeho tečovaná rána ke vzdálenější tyči skončila v síti - 0:1. „Ani to nebyla šance, spíše ojedinělý útok,“ posteskl si Petr Rada, trenér Teplic.

Druhá půle byla v podání domácích křeč. Příliš kazili, přesnost jim chyběla zrovna tak, tudíž šanci si vytvořit nedokázali. „Projevila se nervozita,“ věděl Rada. Naopak hosté do stále otevřenější obrany podnikali hodně jedovaté brejky. Po centru Kuncla zprava u vzdálenější tyče pálil mimo Kalouda, sám po další akci kolmicí nabil Bestovi, ale ten z malého vápna chybil.

Po kiksu Lukáše hosté přečíslení vyřešili zle a bravurním zákrokem pak Slavík udržel naději, když vyrazil gólovou hlavičku Polácha. „V druhé půli jsme podali výborný výkon, Teplice k ničemu nepustili, ale díky nevyužitým šancím se trošku strachovali o výhru,“ rekapituloval průběh Uličný.

FK Teplice - 1. FC Brno 0:1 (0:1)
Branka: 39. Lira. Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Gallo. Diváci: 3360.
Teplice: Slavík - Vidlička (73. Štohanzl), Lukáš, Klein, Rosa - Mareš (81. Vieira), Sabou, Doležal, Verbíř - Smíšek, Jun (64. Hesek). Trenér: Rada.
Brno: Lejsal - Švejnoha, Dvorník, Trousil, Siegl - Kuncl, Mareček, Polách (90+3. Živný), Lira (74. Pavlík) - Besta, Kalouda (90+1. Wagner). Trenér: Uličný.