Rubriky:

1. liga

Tajemství odhaleno: Fotbalovou Slavii vlastní její současní šéfové

5. března 2008 18:51 - PRAHA

Fotbalový klub SK Slavia Praha se ve středu rozhodl pod tlakem médií zveřejnit své většinové vlastníky. Od května roku 2006 jsou jimi Tomáš Rosen a Petr Doležal, tedy současní šéfové pražského klubu. „Spekulace, které se objevily v posledních dnech v médiích škodily klubu,“ prozradil Sport.cz tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal důvod, proč se současní majitelé klubu rozhodli zveřejnit svoji identitu.

V souvislosti se současnými majiteli fotbalového klubu Slavie, kteří byli do středečního dne neznámí, se v médiích v předešlých dnech zmiňovalo například jméno někdejšího českého premiéra Stanislava Grosse.

„Současní majitelé uznali, že spekulace, které se vynořily v poslední době v médiích, byly natolik scestné, že poškozovaly klub a společnost E Side Property, která staví stadión v Edenu,“ objasnil důvod zveřejnění informace Zlámal.

Většinovým majitelem fotbalové Slavie byla do května 2006 britská společnost ENIC. Gigant, který vlastnil sešívaný klub, měl v té době vlastnické napojení také na kluby jako italská Vicenza Calcio, švýcarská FC Basilej, řecké AEK Atény nebo Glasgow Rangers. V současné době má ENIC podíl v londýnském fotbalovém klubu Tottenham Hotspur, v němž působí také dvojice bývalých slávistů Radek Černý a Tomáš Pekhart.

Další informace ke středečnímu odtajnění majitelů přinese tisková konference, která bude následovat po valné hromadě akciové společnsti SK Slavia Praha 17. března 2008.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..