Rubriky:

1. liga

Kalouda: V přestup jsem už nedoufal, jsem rád, že to mám za sebou

12. března 2008 14:55

Vicemistrovi světa do dvaceti let Luboši Kaloudovi se otevírá nový svět. Nyní již bývalý hráč 1. FC Brno už ani nedoufal, že by v zimním přestupním období ještě mohl přestoupit do zahraniční klubu. Ve středu se stal hráčem CSKA Moskva a redakci Sport.cz chvíli po podpisu smlouvy vylíčil své pocity. „Je tady spousta kvalitních hráčů. Věřím, že mi pomůžou dostat se ještě výš,“ přeje Kalouda.

Jaké máte pocity pár minut od podpisu nové smlouvy?

Strašně pěkné. Jsem rád, že to mám za sebou. Absolvoval jsem tady velmi náročné zdravotní testy, které mě fyzicky vyčerpaly. Už se těším, až si na hotelu odpočinu. Vezmu učebnici ruštiny a začnu se učit.

Jak na tom jste s ruštinou?

Zatím jsem na nejnižší úrovni. Hodně se dá odposlouchat, když na mě bude trenér mluvit. Bude záležet potom na mně, jak rychle se jazyk naučím.

Bude vám v prvních chvílích někdo pomáhat s aklimatizací?

Budu tady vyloženě sám. Když nebudu s týmem, chystám se být na hotelu a učit se. Za týden bych měl jet buď na sraz jednadvacítky nebo seniorské reprezentace, potom bych se sem hrozně rád vrátil s přítelkyní.

Více o Kaloudově přestupu do CSKA najdete ZDE:

Co očekáváte od ruské ligy?

To nejlepší! Budu se snažit dál zlepšovat. Hraje tady plno Brazilců, každý ruský hráč je v reprezentaci. Věřím, že mi angažmá v CSKA hodně pomůže a že půjdu nahoru. Od každého se tady mám hodně co učit.

Měl jste možnost už o svém přestupu s někým podebatovat?

Zatím jsem s nikým nemluvil. Myslel jsem si, že je to definitivně pryč. Nebyl čas téměř na nic, všechno se odehrálo tak hrozně rychle.

Budete kontaktovat české hráče, kteří v Rusku působí nebo působili?

Seženu si kontakty na hráče, kteří by mi mohli pomoct. Každý si tím musel projít taky. Zažil, že začátky nejsou jednoduché.

Už jste mluvil s trenérem o své roli v CSKA?

Zatím jsem s trenérem nemluvil. Počítám s tím, že tady bude velká konkurence. Půjde jen o to, jak rychle se budu zdokonalovat.

Milan Vlček, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..