Rubriky:

1. liga

Fotbalista Straka: Udělali jsme další krok k záchraně

17. března 2008 09:37

Vydařený závěr zápasu a dva góly slovenského útočníka Pavola Straky přinesly fotbalistům Jablonce zasloužený tříbodový zisk z duelu s o poháry bojujícím Brnem. "Jsme rádi, že góly přišly aspoň po přestávce. Vyplatilo se nám nasazení a bojovnost," řekl Straka Právu.

Po vítězném gólu v zápase s Kladnem jste dvěma trefami zařídil i tříbodový zisk fotbalistů Jablonce v utkání s Brnem. Cítíte se jako střelecký spasitel?

To bych vůbec neřekl. Góly jsou výsledkem práce celého mužstva. A na nás útočnících je, abychom akce zakončovali. Hlavní je, že jsme udělali další krok k záchraně. Jablonci se dlouhodobě nedařilo skórovat a bylo načase to zlomit. Na tréninku se tomu věnujeme a věřím, že konečně začneme proměňovat šance.

Shrnutí 21. kola GL najdete ZDE.

Stejně jako minule doma jste se prosadil až ve druhém poločase. Čím to?

Snažíme se rozhodnout zápasy co nejdříve, ale soupeři jsou houževnatí a dlouho nám vzdorovali. Jsme rádi, že góly přišly aspoň po přestávce. Vyplatilo se nám nasazení a bojovnost.

Jablonec porazil Brno po třech letech...

Nevím, jak to vypadalo předtím, protože jsem tady nebyl. Je ale dobře, že nějaká negativní série skončila a mohl jsem k tomu přispět.

Jak byste popsal svoje zásahy?

Při prvním si Tomáš Necid dobře povodil míč, vystřelil a já jsem za ním dobíhal. Na kluzkém terénu se balón dostal přede mě a já se soustředil na zakončení. Druhý gól byl snadnější, vedli jsme 1:0 a mohli dohrávat v klidu.

Jak jste v Jablonci spokojen?

V zimě jsem přišel na hostování z tureckého Antalyasporu a mám za sebou několikaleté působení ve slovenské lize, kde si mě všiml trenér Komňacký. Chci se Jablonci odvděčit za to, že si mě z Turecka vzal. Nebránil bych se ani setrvání na přestup.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..