Sparta porazila Jablonec a vede ligu

Fotbalisté pražské Sparty porazili v sobotním utkání 22. kola Gambrinus ligy Jablonec 1:0 a poprvé v sezóně se probojovali do čela nejvyšší domácí soutěže. Druhá Slavia má ale k dobru pondělní dohrávku ve Zlíně. Ostrava neměla potíže s Žižkovem a po výhře 3:0 poskočila na třetí místo. Tam se mohou vrátit Teplice, pokud v neděli porazí Plzeň. Liberec v úvodním duelu kola porazil 2:1 Olomouc a je v tabulce už šestý.

Mistrovská Sparta porazila v sobotu Jablonec 1:0 a přeskočila městského rivala Slavii na čele tabulky. Ta se může do vedení vrátit, musí ale vyhrát pondělní dohrávku ve Zlíně. Oba nejlepší celky se navíc v příštím kole na Strahově utkají ve velkém pražském derby. Obhájci titulu vystřelil výhru Miroslav Slepička, jehož našel Kamil Vacek. Slepička vstřelil svůj desátý gól v sezóně už ve 15. minutě a vede tabulku kanonýrů.

Doma nezaváhal ani ostravský Baník. Proti Žižkovu jej poslal do vedení ve 36. minutě Václav Svěrkoš, který se vrátil do sestavy po disciplinárním trestu. Ten zařídil zvýšení Františka Rajtorala a poté uzavřel skóre na 3:0. V zápase Svěrkoš navíc trefil tyčku. Hosté mohli inkasovat více branek, několik šancí domácích zneškodnil gólman nováčka Bartalský. Po zranění kolena se po osmi měsících do sestavy Baníku vrátil Martin Lukeš.

V úvodním sobotním utkání Liberec <span>porazil </span>Olomouc 2:1. Hosté vedli po gólu Lukáše Bajera (4.), skóre otočili Andrej Kerić (34.) a střídající Jan Nezmar (85.). Chorvat Kerić se trefil v pátém utkání v řadě a Liberec je v tabulce už na šesté příčce.

V neděli se hrají další čtyři zápasy, kolo uzavře pondělní dohrávka Zlín - Slavia.