V záchranářských bojích bodovaly ohrožené týmy, Teplice jsou opět třetí

Šanci vrátit se na třetí místo tabulky Gambrinus ligy využili v nedělním 22. kole GL fotbalisté Teplic. Severočeši zvítězili v Plzni 2:0 a znovu přeskočili Ostravu. Další kolo bitvy o udržení zvládly tři nejhorší celky soutěže. Čtrnácté Kladno uhrálo bezbrankovou remízu v Brně, předposlední Most porazil České Budějovice 3:1. Poslední tým Bohemians 1905 remizoval s Mladou Boleslaví 1:1.

Plzni se proti Teplicím nedařilo, distancovaný trenér domácích Stanislav Levý jen z tribuny sledoval trápení svých svěřenců. Ve 25. minutě Antonín Rosa prodloužil centr Doležala na Petra Lukáše a ten hlavou bez potíží zavěsil. V závěru první půle navíc Jun po rohu Verbíře trefil hlavičkou břevno.

Šest minut před koncem domácí znovu neuhlídali standardní situaci a neobsazený Antonín Rosa přidal druhý gól, svůj první v nejvyšší soutěži. Teplice se po výhře 2:0 vrátily na třetí příčku tabulky, Plzeň prohrála počtvrté v řadě. V pozápasovém rozhovoru pro Českou televizi oznámil kouč Levý, že hráči dostanou pokuty.

Kladno veze bod z Brna

Nedělní program byl jinak ve znamení bojů o záchranu. Své zápasy hrály tři nejhorší celky soutěže. Čtrnácté Kladno uspělo v Brně, které chtělo doma odčinit prohru z Jablonce v minulém kole. Diváci ale gól neviděli a Kladno si veze důležitý bod za bezbrankovou remízu.

Patnáctý Most získal v posledních dvou utkáních čtyři body a další přidal proti dvanáctým Českým Budějovicím. Těm se na jaře nedaří a po další prohře jsou již namočeni v sestupových starostech. Severočechům vyšel už první poločas. Na gól hostujícího Horejše odpověděli zásahy Webstera a Stožického. Po přestávce pečetil skóre Jan Procházka.

Poslední celek Bohemians 1905 hostil Mladou Boleslav, kterou poprvé vedl nový trenér Karel Stanner. Ten příliš důvodů ke spokojenosti neměl, Středočeši na půdě nováčka získali jen bod za remízu 1:1. Domácí poslal do vedení po hodině hry Milan Škoda, v 79. minutě vyrovnal Radim Holub. Zápas byl ve druhé půli opakovaně po výpadku osvětlení přerušen a domácí nedokázali náskok vedení.

Sparta šla do vedení

Po sobotní výhře Sparty nad Jabloncem má prvoligový peloton po dlouhé době nového lídra. Obhájce titulu má na čele jednobodový náskok, ale druhá Slavia má k dobru pondělní dohrávku ve Zlíně. Výhru 1:0 letenskému celku zařídil nejlepší ligový kanonýr Miroslav Slepička.

V neděli zvítězil i ostravský Baník, který neměl potíže s Viktorií Žižkov. Skvělý výkon předvedl Václav Svěrkoš, který se do sestavy vrátil po disciplinárním trestu. Mladý útočník vstřelil dva góly, připravil další pro Rajtorala a navíc trefil tyč. Baník zvítězil 3:0.

Doma nezaváhal ani Liberec, proti Olomouci ale vybojoval výhru 2:1 až gólem střídajícího Jana Nezmara pět minut před koncem. Hanáci vedli po precizně provedeném trestném kopu Bajera, ještě do přestávky vyrovnal Kerić. Chorvatský útočník Severočechů se prosadil v pátém utkání v řadě.

V pondělí se kolo dohrává utkáním Zlín - Slavia.