Rubriky:

1. liga

Lněnička odvolací komisi fotbalového svazu neopouští

28. března 2008 12:19 - HRADEC KRÁLOVÉ

Kritik vedení Českomoravského fotbalového svazu Ondřej Lněnička nehodlá opustit své místo předsedy odvolací a revizní komise, přestože výkonný výbor považuje s odkazem na rozhodnutí soudu jeho zvolení za neplatné. Komise po svém čtvrtečním zasedání v Hradci Králové vydala usnesení, z nějž vyplývá, že bude nadále pracovat v dosavadním složení.

Výkonný výbor ČMFS v minulém týdnu oznámil, že Obvodní soud pro Prahu 1 rozhodl, že zvolení Lněničky a dalšího člena komise Radka Dvořáka na valné hromadě bylo neplatné. Výbor konstatoval, že jejich místa zaujmou náhradníci Adam Važanský a Jiří Volný.

Sama komise však při výkladu soudního rozhodnutí dospěla k jinému závěru. Podle ní soud jen konstatoval, že volební komise v procedurální otázce porušila stanovy, ale nerozhodl o tom, že by Lněnička a Dvořák nebyli řádně zvoleni.

Advokát Lněnička v minulosti vedl proti ČMFS několik soudních sporů jako právní zástupce klubu Bohemians Praha. Některé z nich ještě pokračují, ale Lněnička už klub nezastupuje.

Tiskový mluvčí ČMFS Václav Tichý řekl, že se vedení svazu bude rozhodnutím odvolací a revizní komise zabývat v pondělí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..