Souboj Viktorek přinesl na Žižkově jen bezgólovou remízu

Bídnou fotbalovou podívanou nabídl zápas 23. kola Gambrinus ligy mezi Žižkovem a Plzní. Pod televizní věží vládly v tradičním nedělním dopoledním čase nepřesnosti a nedorozumění. Událostí zápasu byla povedená rána domácího Kušníra do břevna ve třetí minutě. Oba týmy si po devadesáti minutách spravedlivě připsaly po bodu za bezgólovou remízu 0:0. Domácí se posunuli na desáté místo, Západočeši jsou sedmí.

V tradičním dopoledním čase a za krásného jarního počasí přivítal Žižkov fotbalisty Plzně. Domácí na svém hřišti na jaře ještě neztratili ani bod, podzimní štice ligy se naopak v druhé polovině sezóny příliš nedaří. Náporem začala pod televizní věží domácí Viktoria. Ve třetí minutě nejprve pláchl po levé straně Švancara Malchárkovi, ale nedokázal dobře přihrát, vzápětí překvapil Lukáše Krbečka v hostující brance ranou z 25 metrů Kušnír. Ta se snášela za záda vyběhnutého gólmana a zastavila se až o břevno.

Posléze se hra přenášela ze strany na stranu, oběma týmům vázla především rozehrávka, která se omezila ve většině případů na bezmyšlenkovité nákopy. Ve 25. minutě měli výhodu přímého kopu z ideální pozice domácí po faulu Tomáše Krbečka na Da Silvu. Koukal, který zaujal post suspendovaného kapitána Straceného u levé postranní čáry, ale trefil pouze Smolu, jenž předčasně vyběhl ze zdi. Diváci museli ve zbytku času sledovat individuální chyby na obou stranách, střídající se s nedorozuměními v kombinaci. I pro ně tedy musel být poločasový hvizd z píšťalky rozhodčího Jecha vysvobozením.

Druhý poločas začal ve stejném duchu, jako skončil ten první. V 51. minutě přišel konečně fotbalový moment, když si domácí Šťastný narazil s Da Silvou a zpoza vápna trefil Krbečkovu náruč. Vzápětí se na pravé straně pěkně uvolnil Kušnír přes Lecjakse, ale překvapený Švancara na malém vápně nedokázal na přízemní centr zareagovat. Poté se hra vrátila do zaběhlých kolejí. V 64. minutě si žižkovský gólman Bartalský snadno poradil s lehkou tečí hlavou po přímém kopu Sylvestreho.

Další ne příliš nebezpečnou střelu vyslal z velké dálky Varadi v 68. minutě, Bartalský opět v poklidu míč schoval v náruči. Na druhé straně se do vápna probil Kušnír, jeho zpětná přihrávka ale žádného z adresátů nenašla. To už byl na domácí straně na hřišti vytáhlý útočník Blaha, který vystřídal nevýrazného Demjana. Rozhodnutí měl po standardní situaci na hlavě žižkovský Koukal, v ideální pozici ale minul branku. Oba týmy si tak rozdělily body za bezbrankovou remízu.

Viktoria Žižkov - Viktoria Plzeň 0:0 (0:0)
Rozhodčí: Jech - Wilczek, Gallo. ŽK: T. Krbeček, Smola Psohlavec. Diváci: 3825.
Žižkov: Bartalský - Šťastný, Labant, Besta, Xavier - Kušnír, Tinga, Kalod, Koukal - Demjan (72. Blaha), Švancara. Trenér: Griga.
Plzeň: L. Krbeček - Malcharek, Halama, Navrátil, Smola - Borek (75. Psohlavec), T. Krbeček, Trapp, Lecjaks (59. Vrzal) - Sylvestre (88. Rada) - Varadi. Trenér: Petrouš.