Rubriky:

1. liga

Busta přece jen odstoupil, fotbalisty Bohemians 1905 vede Zach

10. dubna 2008 10:26 - PRAHA

Zbyněk Busta odstoupil po dohodě s vedením z funkce trenéra fotbalistů Bohemians 1905, které přivedl ze třetí ligy během dvou let do nejvyšší soutěže. Vedením posledního týmu ligové tabulky byl pověřen asistent Michal Zach. "Vzájemná dohoda současnou spolupráci ukončila, věříme, že se k ní někdy v budoucnu opět vrátíme,“ uvedl ředitel vršovického klubu Lukáš Přibyl na oficiálních stránkách Bohemians.

 

www.fc-bohemians.cz

Jednačtyřicetiletý Busta u Klokanů zároveň zastával funkci sportovního ředitele, kterou po něm převzal právě Přibyl. Ten přišel na post ředitele Bohemians 1905 v průběhu sezóny ze Sparty. Odvolaný kouč ve Vršovicích působil od roku 2005 a tradiční klub se širokou fanouškovskou základnou dokázal po velkém pádu během dvou let přivést zpátky mezi českou elitu.

„Nebyly výsledky, i když hra se oproti podzimu zlepšila. Zvyšoval se tlak, který neprospíval mužstvu, proto jsem se tak rozhodl. Pokud to pomůže Bohemce k záchraně, budu moc rád,“ řekl Zbyněk Busta pro internetové stránky Klokanů.

V posledním kole Bohemians 1905 na svém hřišti pouze remizovali s dalším zachraňujícím se celkem z Kladna 1:1. A to pro vršovický tým získal alespoň bod Jan Rezek střelou ze třetí minuty nastaveného času. I tak ale Klokani po zápase smutnili, tři body z tohoto zápasu měly být v boji o setrvání mezi elitou klíčové.

Předtím ve 23. kole Pražané prohráli na hřišti Českých Budějovic 0:2 a nespokojení fanoušci si skandováním vynucovali Bustovu hlavu. „Každý neúspěch má dopad na psychiku týmu i trenéra. Chápu i fanoušky, kteří jsou nespokojeni s postavením v tabulce. Přeji si, aby se Bohemka zachránila a moc ji fandím,“ řekl odstoupivší kouč.

Busta je jedním ze zachránců Klokanů

Mužstvo po něm převzal dosavadní asistent Michal Zach, kterého na podzim stály špatné výsledky místo hlavního trenéra Liberce. Devětatřicetiletý kouč, který je zároveň pravou rukou Vítězslava Lavičky u reprezentační jednadvacítky, má za úkol pokusit se vršovický klub zachránit v nejvyšší soutěži. Fotbalisté Bohemians ztrácejí šest kol před koncem na posledním místě ligové tabulky na vytoužené 14. místo pouhé dva body.

„Věříme nastolenému systému a proto jsme dlouho drželi nastoupenou cestu a chceme v ní pokračovat,“ uvedl Přibyl a vysvětlil i volbu Bustova nástupce: „V současné době by nikdo nový neměl čas poznat mužstvo, proto byli vedením pověřeni asistenti.“ Sám pak jménem celého klubu ocenil obrovský kus práce, kterou pro Klokany Busta odvedl.

Jednačtyřicetiletý trenér mužstvo převzal na konci ročníku 2004/05 po pádu klubu až do ČFL. Dokázal v šibeničním termínu čtrnácti dnů postavit zbrusu nový tým a skončit s ním v soutěži na čtvrtém místě. Bohemka ale šla o ligu výše, licenci si koupila od Xaverova.

V druhé nejvyšší soutěži Klokani platili za překvapení a hned v prvním roce postoupili zpátky mezi českou elitu. V ní si zatím připsali pouhé tři výhry, ale jedné z nich dosáhli proti favorizované Slavii. Vršovický celek trápí především špatná koncovka, několik utkání ztratil až v posledních minutách.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..