Rubriky:

1. liga

Nový stánek fotbalové Slavie bude otevřen 7. května

17. dubna 2008 18:00 - PRAHA

Nový stánek fotbalové Slavie Praha v Edenu bude slavnostně otevřen 7. května v 19 hodin. Sešívaní se v přátelském utkání střetnou se svým historicky prvním anglickým soupeřem - Oxford University Association Football Club.

„Pro Slavii přichází historická chvíle, kdy se vrátí do svého domova. Věříme, že se moderní stadión stane opravdovým rájem nejenom pro naše fotbalisty, ale především pro naše fanoušky,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel pražského klubu Petr Doležal.

Prvním soupeřem sešívaných bude anglický tým Oxford University Association Football Club. S tímto studentským klubem se Slavia poprvé střetla 28. března 1899 a před čtyřmi tisícovkami diváků prohrála 0:3. Úvodní utkání na novém stadiónu bude pátým zápasem těchto dvou klubů. „Zápas bude slavnostním okamžikem, na který se těšily celé generace slávistů. Bude to pro mne velká čest být u toho,“ řekl trenér aktuálně druhého týmu Gambrinus ligy Karel Jarolím, který zřejmě povede svůj tým doplněný o některé hráče z minulosti.

Předprodej vstupenek na utkání začne koncem dubna. Fanoušci, kteří budou chtít být přímými svědky slavnostního otevření a následného zápasu, budou muset zaplatit mezi 500 a 700 korunami. Diváci se mohou těšit na doprovodný program v okolí stadiónu, pamětní mince a bulletin.

Stavba stadiónu byla zahájena podpisem smlouvy mezi investorem E Side Property Ltd. a generálním dodavatelem akciovou společností HOCHTIEF CZ dne 8. září 2006. Poté si dodavatel převzal staveniště a v říjnu začaly první přípravné práce. Stadión splňuje náročná kritéria FIFA a UEFA.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..