Rubriky:

1. liga

Eden je připraven včetně položeného trávníku

29. dubna 2008 15:07 - PRAHA

Multifunkční stadión v Edenu, na kterém budou hrát fotbalisté pražské Slavie, se od pondělního večera může pyšnit zcela novým trávníkem. Pokládka trávy trvala asi 50 hodin a podílelo se na ní zhruba 15 lidí. Sešívaní se do Edenu vrátí příští středu po osmiletém působení na Strahově.

Celkem bylo do Prahy přivezeno 25 kamiónů s 450 rolemi trávy, což je asi 8700 metrů čtverečních plochy. Ještě v úterý odpoledne se budou instalovat branky a vše bude připraveno k zahajovacímu zápasu proti anglickému Oxfordu, který se bude hrát 7. května.

„Hrát se může v podstatě ihned po položení, ale lepší je nechat trávník vydechnout. Těch devět dní mezi tím je ideální doba,“ řekl Sport.cz Alexandr Kliment ze společnosti E Side Property Limited, která má výstavbu na starosti.

V úterý ráno se začaly prodávat lístky na zahajovací utkání s Oxfordem, tedy týmem, který byl před 109 lety prvním anglickým protivníkem červenobílých. Fanoušci vzali předprodej útokem už od osmé hodiny ranní a vytvořili zhruba dvacetimetrovou frontu.

„Slavnostní výkop provede slávistická legenda František Veselý. Na programu se bude podílet i slávistická fotbalová mládež a děti. Zároveň bude připravena soutěž o ceny,“ pokračoval Kliment.

Fanoušci Slavie se na jaře možná dočkají i ligového zápasu na novém Edenu proti Jablonci. „Chceme, aby se určitě hrálo v Edenu. Věříme, že Slavia ligový ročník uzavře na novém stadiónu,“ dokončil Kliment.

Jan Cícha, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..