Sparta bez vyloučeného Řepky prohrála s Brnem

Fotbalisté Sparty prohráli nedělní utkání 28. kola Gambrinus ligy s Brnem 0:2 a zkomplikovali si situaci v boji o titul. Pokud Slavia v pondělí vyhraje v Olomouci, bude mít na první Spartu jednobodovou ztrátu. Sparta hrála od 1. minuty bez stopera Řepky, který byl vyloučený za nesportovní chování. Brno se bodově dotáhlo na třetí Ostravu. O třetí místo bojující Teplice prohrály 1:2 s Mladou Boleslaví, Plzeň porazila 2:0 Jablonec a České Budějovice hrály v Liberci bez branek.

Teplice v minulém kole prohrály v Českých Budějovicích a zaváhání hodlaly napravit proti Mladé Boleslavi. Severočeši měli v prvním poločase převahu, gól se jim ale vstřelit nepodařilo. Po přestávce poslal Boleslav do vedení přesnou hlavičkou Jan Rajnoch, zvyšoval Jakub Řezníček. Domácí dostal na dostřel zásah Tomáše Juna. Vyrovnat se ale Teplicím nepodařilo.

Jen bod za Teplicemi je páté Brno, které si také dělá zálusk na konečnou třetí příčku. Domácí Sparta hrála od první minuty bez stopera Tomáše Řepky, který neudržel nervy na uzdě a po 26 odehraných sekundách hodil míč Bestovi do obličeje a byl vyloučený. V 18. minutě střídající Hainault odkopem nešťastně trefil Marka Střeštíka, od nějž se míč odrazil do branky. V nastavení z brejku upravil na 0:2 Tomáš Došek.

Jablonci stačí k definitivní jistotě záchrany bod, který si chtěl odvézt z Plzně. Západočechům se na jaře nedaří, od únorové výhry nad Brnem se až do neděle z vítězství neradovali. Téměř tříměsíční čekání Plzeňští ukončili proti třináctému týmu tabulky. Do vedení je poslal ve 36. minutě Adam Varadi po pasu Sylvestreho, po přestávce zvýšil v domácí premiéře kouče Krejčího Tomáš Borek.

Liberec spoléhá na Pohár ČMFS

Soubojem o čest byl duel Liberec - České Budějovice. Šestí Severočeši už mohou na pohárové pozice zapomenout, jedinou nadějí je vítězství v Poháru ČMFS. V úvodním semfinále si Liberec přivezl nadějnou remízu 2:2 z Brna. Dvanácté České Budějovice ale bojují do posledního kola, naposledy překvapily výhrou nad Teplicemi. V průměrném utkání diváci branku neviděli.

V sobotu Ostrava porazila Kladno 4:1 a Bohemians 1905 si po bezbrankové remíze odvezli důležitý bod ze Zlína. Nedělní prohra Mostu na Žižkově zpečetila sestup Severočechů. V pondělí se kolo dohrává utkáním Olomouc - Slavia.