Budějovice - Plzeň 1:1Zápas týmů ze středu tabulky skončil v Č. Budějovicích smírně

16. Horejš 1 : 0
41. Varadi 1 : 1

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Souboj dvou týmů z poklidného středu tabulky v sobotu skončil v Českých Budějovicích remízou 1:1. Domácím zařídil vedení obránce Horejš, za Plzeň ještě do přestávky vyrovnal Varadi.

Domácí se dostali do vedení hned po prvním rohovém kopu v 16. minutě. Rozehrál ho Šíma, našel Horejše a ten přesně hlavičkoval k tyči. Plzeňský gólman Ticháček nestačil vůbec zareagovat. Jihočeši byli při chuti, Ondráškova hlavička mířila jen těsně nad břevno a Homoláčovu tvrdou střelu Ticháček jen reflexivně vyboxoval.

S přibývajícími minutami však začala přebírat iniciativu Plzeň. Do šestnáctky létal jeden centr za druhým, ale brankář Kučera s Hunalem své území ovládali s přehledem. Ve 32. minutě Hunal v poslední chvíli odvrátil Sylvestreho přihrávku na Varadiho, ale plzeňská aktivita přece jen ještě do přestávky přinesla ovoce. Ve 41. minutě po Róthově přímém kopu poslal Trapp před branku další centr, míč pronikl až k Varadimu a ten vyrovnal.

Přestože oba týmy už mohly hrát bez obav o výsledek, od kopaček často létaly jiskry a zdravotní týmy obou táborů musely několikrát zasahovat. Šancí před brankami však bylo poskrovnu. Víc práce měl domácí gólman Kučera, který v 63. minutě včas vyběhl proti Varadimu a o pět minut později vyboxoval na roh tvrdou střelu Lecjakse z 30 metrů.

Na druhé straně mohl Ticháčkovu hrubku potrestat Horejš, ale než se dostal ke střele, plzeňský brankář své zaváhání napravil. V závěru už se Plzeň zaměřila na bránění nerozhodného výsledku a domácí klíč ke zhuštěné obraně nenašli.

SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)
Branky: 16. Horejš - 41. Varadi. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Ubias. ŽK: Šíma, Ondrášek - T. Krbeček. Diváci: 2000.
České Budějovice: Kučera - Plocek, Horejš, Hunal, Leština (46. Šmíd) - Šíma, Homoláč, Hílek, Mezlík (32. Vozábal) - Svátek, Ondrášek (62. Mrkvička). Trenér: Straka.
Plzeň: Ticháček - Malcharek, Rada, Navrátil, Lecjaks - Petržela (87. Psohlavec), Sylvestre, Trapp, T. Krbeček (77. Smola), Róth (82. Borek) - Varadi. Trenér: Krejčí.