Rubriky:

1. liga

Olomouc začala přípravu, z noviců se hlásil jen Ordoš

23. června 2008 15:00 - OLOMOUC

Útočník Michal Ordoš byl jediným novým jménem mezi 35 fotbalisty Olomouce, kteří v pondělí pod vedením nového kouče Zdeňka Psotky zahájili přípravu na další sezónu. Kádr by se měl ztenčit o několik hráčů ještě v průběhu úvodního týdne.

"Začalo s námi i pět šest hráčů, co jsou na transferlistině a čekají na nabídky. Předpokládám, že do konce týdne možná čtyři hráči ze současného kádru ubudou," řekl ČTK nejmladší prvoligový kouč Psotka, který na lavičce hanáckého klubu vystřídal Martina Pulpita.

Olomouc zatím opustil Lukáš Hartig, kterého si na rok vypůjčili Bohemians 1905, Tomáš Randa po vypršení smlouvy přestoupil do Slovácka a angažmá si hledá Brazilec Bueno. Odpojit se brzy může také někdo z pětice Lukáš Bajer, Josef Jindřišek, Filip Rýdel, Martin Hudec, Melinho.

Bajer možná do Alkmaaru

Brazilský středopolař má nabídky z tuzemska i z ciziny, Hudec by mohl odejít do druhé anglické ligy. V Bajerově případě zůstává ve hře vedle zájmu Zlína i nizozemský Alkmaar, kde se byl olomoucký záložník na testech poprvé ukázat už před měsícem. "Příští týden by tam měl odjet ještě jednou, ale stoprocentní to není," podotkl Psotka.

Seznam posil je zatím střídmý. Až na Ordoše nepřišel nikdo nový, jen z hostování v druholigových Vítkovicích si klub stáhl Martina Pulkerta s Tomášem Hrdlovičem. Sigma se stále nevzdává opavského útočníka Libora Kozáka, ale jednání výrazně kupředu příliš nepokročila. "Posila do ofenzivy a defenzivy by ještě měla přijít, ale mělo by to být formou hráčské výměny," uvedl Psotka.

Na herní soustředění do Rakouska, kam mužstvo vyrazí v polovině července, by se měl aktuální kádr zredukovat na 21 hráčů pro ligovou soupisku. "Do té doby chceme kádr důkladně poznat a zúžit ho," poznamenal Psotka.

Úvodní blok přípravy zaměřený na fyzickou sílu stráví Olomoučtí v domácích podmínkách a nedalekých Slatinicích. "Do hráčů ale budeme dostávat i herní stránku v duchu naší herní filozofie," dodal Psotka. První přátelský zápas si tým zahraje v sobotu v Záříčí u Kojetína.

Program přípravy fotbalistů Olomouce:
28. června: Záříčí u Kojetína - Olomouc (17:30),
2. července: Olomouc - Ruch Chorzow (18:00, Slatinice),
5. července: Olomouc - 1. FC Slovácko (10:30, Slatinice), Olomouc - Nitra (17:00),
8. července: Olomouc - Zlaté Moravce (18:00, Mohelnice),
9. července: Karviná - Olomouc (17:00),
12. července: Olomouc - Prešov (10:00, Andrův stadion), Hradec Králové - Olomouc (13:00, Hlinsko),
14. až 20. července: soustředění v Söchau,
15. července: Olomouc - Velenje,
17. července: Olomouc - Partizan Bělehrad,
19. července: Olomouc - Bahrajn,
26. července: Olomouc - Třinec (17:00, Andrův stadion).

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..